Steam'e Yeni Gizlilik Ayarları Geldi

steam gizlilik ayarları

Valve, dün itibarıyla resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı yeni bir yazıyla milyonlarca kişinin kullandığı oyun platformu Steam’e yeni gizlilik ayarları eklediğini açıkladı.

Cambridge Analytica Skandalı sonrasında sosyal medya üzerinde paylaştığımız bilgiler, gündemin ilk maddesi haline gelmişti. Facebook tarafından kullanıcı verilerinin herhangi bir önlem almadan satılması ve bu verilerin seçim sonuçlarını dahi etkilemesi, gizlilik konusunda inanılmaz bir hassasiyet oluşmasını sağlamıştı. Skandalın ortaya çıkmasından sonra birçok farklı platform gizlilik ayarlarında güncellemeler yaparken, bu akıma Steam de katıldı.

Yapılan değişiklikle birlikte kullanıcıların Steam profillerinde sergilemek istedikleri bilgiler üzerinde daha fazla hâkimiyetleri olacağını söyleyen Valve, böylece başkalarının sizin hakkınızda herhangi bir izin almadan bilgi toplamasının önüne geçileceğini kaydetti.

Artık Oyun Detayları, Envanter, Yorumlar ya da buna benzer birçok başka alanı kimlerin görüntüleyebileceğini seçebileceğinizi kaydeden Valve, “Herkese Açık”, “Sadece Arkadaşlar” ya da “Bana Özel” gibi ayarlamalar yaparak, bilgilerinizi koruyabileceğinizi aktardı. Birçok kullanıcının olumlu karşıladığı bu değişikliklerin bugünden itibaren kullanılabileceğini ifade eden şirket, Profili Düzenle ve Gizlilik Ayarları sekmelerinden bu ayarların görülebileceğinin altını çizdi.

steam gizlilik ayarları 1

YORUMLAR