Steam "Eş Zamanlı" Online Oyuncu Rekorunu Kırdı!

Steam, aynı anda online oyuncu sayısı için tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Dijital oyun platformu Steam, aynı anda online oyuncu sayısı için tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Epic Game Store platformuna özel oyunlara rağmen Steam kullanıcı sayısını artırmayı başardı.

Valve’ın popüler dijital oyun dağıtım platformu Steam, geçtiğimiz günlerde en yüksek eşzamanlı online oyuncu sayısına ulaştı. 2 Şubat Pazar günü, Steam’e aynı anda tam olarak 18 milyon 801 bin 944 kullanıcı giriş yaptı. Önceki rekor Ocak 2018’de 18 milyon 537 bin 490 kullanıcı ile gerçekleşmişti. Yaklaşık 20 milyon kullanıcının Steam’e giriş yapan kullanıcı sayısını ifade ettiğini, gerçekte oyun oynayanların toplam sayısı olmadığını belirtmekde fayda var. Aynı anda online oynayan oyuncu sayısının 1 milyondan da az olduğu paylaşıldı.

Epic Games Store’a özel çıkan oyunların sayısının artmasına rağmen, milyonlarca oyuncunun Steam platformuna yönlenmesinin tek bir nedeni olabilir. Dünya çapında popüler oyunlara verilen güncellemeler. Örneğin, Rockstar’ın GTA Online ve Red Dead Online oyuncularına nakit bonus vermesi. Veya battle royale oyunu PUBG’ye gelen büyük güncelleme. 20 milyona yakın oyuncunun eşzamanlı olarak online olmasının nedeni sizce ne olabilir yorum bölümünden bizlerle paylaşın.

YORUMLAR