Steam'in Oyun Kütüphanesi Rekor Kırdı

steam kütüphanesi

Dünyanın en büyük dijital oyun platformu Steam, bir başka rekorun daha altına imza attı. Bugün yapılan açıklamayla Steam’in oyun kütüphanesinde bulunan oyun sayısının 30 bin oyunu geçtiği dile getirildi.

Çıktığı ilk günlerde kutulu oyunlara karşı asla tutulmayacağı iddia edilen Steam, sonrasında video oyun sektörünün kurtarıcısı haline gelmişti. İnternet hızlarının yükselmesi ve depolama alanlarının artmasıyla Steam en gözde oyun satın alma platformu haline gelirken, geliştiriciler de Steam olmadan oyun çıkarmayı akıllara getiremez olmuşlardı.

Küçük yada büyük bütün oyun yapımcıları bünyesinde barındıran Steam tarafından yapılan yeni açıklamaysa dijital platformun kütüphanesinin büyüklüğünü tekrar gün yüzüne çıkardı. Steam’in halihazırda bünyesinde 30 binden fazla oyun barındırdığı aktarılırken, oyunların yanı sıra 21 bin kadar da DLC paketinin sistemde bulunduğu belirtildi.

Steam oyun dağıtım platformu üzerinde geçtiğimiz 2018 yılı içerisinde toplamda 9.300 oyun yayınlanırken bir önceki yıl olan 2017 yılında ise yine aynı platform üzerinde 6.700 oyun yayınlanmış. Bu verilere dayanarak Steam'in sadece bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği %53'lük artışı, kendi kütüphanesini hızlı bir şekilde genişletmeye devam ettiğini gösteriyor.