Steam, Kullanıcılarının Yüzde Kaçınının Windows 10 Kullandığını Açıkladı

Steam, Kullanıcılarının Yüzde Kaçınının Windows 10 Kullandığını Açıkladı

Valve Corporation şirketi tarafından kurulan ve günümüzde milyonlarca kullanıcıya hizmet veren dijital oyun mağazası Steam, kullanıcılarının Windows işletim sistemi kullanma oranını açıkladı.

Microsoft'un yeni masaüstü işletim sistemi Windows 10, toplamda 240 milyondan fazla bilgisayarda kullanılıyor. Windows 10’un kullanım oranının her geçen gün artmasından sonra dijital oyun mağazası Steam, kullanıcılarının hangi işletim sistemini hangi oranlarda kullandığı açıkladı.

2015 yılında Steam'in Windows 10 kullanıcı sayısı yüzde 25 oralarındayken, 2016 yılında yani günümüzde bu rakam yüzde 32.77'ye ulaşmış durumda. Yani Steam'i Windows 10 işletim sistemiyle kullananların sayısı oldukça fazla bir artış göstermiş. Bu hızla yükselen artışa Steam’in bir katkısının olup olmadığı ise bilinmiyor. Steam kullanıcılarının en çok sevdiği işletim sistemi de Windows 7 oldu. Windows 7 toplamda yüzde 34.31'lik bir indirme oranıyla listede birinci hale geldi.

Windows 10'un ücretsiz dağıtılan sürümü Temmuz ayına kadar indirilmeye açık bırakılacak. Bu süre boyunca Steam'in Windows 10 kullanan takipçi sayısında da belirli bir oranda artış olması bekleniyor. Steam kullanıcılarının Windows 10 tercih etme nedenlerinin başında ise hızlı ve güvenilir olması geliyor.

Peki ya siz Windows 10 kullanıyor musunuz?

Türk Oyuncular Knight Online'ı Steam'deki İlk Gününde Acayip Hayvanlara Benzetti

Steam'den Bedava Oyun Nasıl Alınır?

YORUMLAR