Steam Üzerinde İlk Bilim Kurgu Filmi Yayınlanacak

Steam Üzerinde İlk Bilim Kurgu Filmi Yayınlanacak

 

'Volume One' isimli kısa film, insanoğlunun uzaylılarla savaşına farklı bir bakış açısı getiriyor. Fimin yönetmeni, 'District 9' isimli bilim kurgu filminin de yönetmenlik koltuğunda oturan Neill Blomkamp olacak.

Güney Afrikalı yönetmen Blomkamp'ın 'Volume One' kısa film projesi ilk kez Steam üzerinden sunulan bir sinema projesi olma özelliğini taşıyor.

Güney Afrikalı yönetmen Neill Blomkamp insan ırkını bir kez daha dünya dışı güçlere karşı kullanmaya karar verdi.  Ünlü yönetmenin yeni bilim kurgu atölyesi Oats Studios tarafından hazırlanan yeni projesi, PC oyun platformu Steam'de yer alan ilk kısa film olacak.

Blomkamp ve Steam bu projeyle, izleyicilerin internette tamamen yeni yapılandırılacak bilim kurgu film sineması kavramlarını deneysel olarak test edebilmelerini de amaçlıyor. Ünlü yönetmen, hangi akış platformlarını kullanacağını henüz teyit etmemesine rağmen, yeni gönderilen bir tweet bu projenin Steam üzerinden yayınlanabileceğini fısıldıyor. İşte projenin teaser videosu ve hakkında yayınlanan twit ve filmin fragmanı.

Yönetmen, bu projeyi bilim kurgu filmleri için geleneksel bir tanıtım olarak sürekli kullanabileceğini de ifade ediyor.

YORUMLAR