Steam Yaz İndirimleri Tarihi Belli Oldu

Dünyanın en büyük oyun ve oyun araçları satın alma platformu olan Steam'in her yıl düzenli olarak yaptığı indirimin bu yılki tarihi sızdırıldı. Yaz indirimleri olarak adlandırılan bu indirimlerin tarihi 21 Haziran 2018 olarak belirlenmiş durumda.

Özellikle popüler oyunlarda yapılan indirimlerle bir hayli ünlenmeyi başaran Steam indirimleri, son birkaç yıldır düzenli olarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 22 Haziran'da başlayan ve toplamda 13 gün süren bu indirimlerin şirkete bir hayli kazancı olmuştu. Çeşitli oyunlarda yüzde 15 ila yüzde 90 arasında indirim seçeneği sunan Steam'in bu yılki yaz indirimlerinin tarihinin, Steam Database isimli bir Twitter hesabından sızdırıldığını belirtmek gerekiyor.

Oyuncuların merakla beklediği Steam indirimlerinden dolayı geçtiğimiz dönem Steam çökmüş ve bir süre boyunca platforma giriş yapılamamıştı. Yani oyun dünyasında büyük ses getiren bu indirimler, pek çok geliştiricinin de yüzünü mutlu etmeye yetiyor. Ayrıca yaz indirimlerinin tarihini sızdıran Steam Database'in güvenilir bir kaynak olduğunu söyleyeyim. Yaptığı sızıntılarda hiçbir zaman yanılmayan bu adres, kendini Steam bilgilerine adamış durumda.

Steam Yaz İndiriminde Hangi Oyunlar İndirime Girecek?

Yaz indirimlerinin başlamasına bir ay kadar süre olmasına rağmen birçok oyuncu bu tarihi iple çekmeye başladı. Özellikle bazı ülkelerde pahalı olan oyunlarda yaşanan indirimleri asla kaçırmayan oyuncular, hangi oyunlarda indirim olacağını da merak ediyorlar. Ancak henüz bu konuda bir bilgi bulunmuyorken, popüler oyunların bu konuda sessiz kalacağı söyleniyor. Yalnızca eskimeye yüz tutmuş bazı yapımların yeni ek paketlerle ve indirim yapılarak sunulacağı dile getiriliyorken bu konuda şimdilik net bir bilgi vermemiz mümkün değil.

Peki ya siz Steam yaz indirimlerinden oyun almayı düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.