Steambox, Microsoft ve Sony'i Korkuttu

Steambox, Microsoft ve Sony'i Korkuttu

PC oyunculuğu adına devrim niteliği taşıyan Steambox bomba gibi geliyor. Bu durumun farkında olan Microsoft ve Sony’nin endişeleri artıyor desek yalan olmaz. Her yeni jenerasyonda PC oyunculuğu bir adım daha geriye gidiyor. Çıkan yeni oyun konsolları ve geliştirilen muhteşem teknolojiler ile birlikte hem konsol oyunculuğu hem de video oyunları ileriye gidiyor. Ancak bununla orantılı olarak PC oyunculuğu kan kaybetmeye devam ediyor.

PC oyunculuğunun kan kaybetmesinin en büyük nedeni ise arkasında olacak dev bir şirketin olmaması ve oyunlar konusunda sağlam bir donanıma (harici bir donanıma) sahip olmaması. PC’lerde ne yazık ki yeni bir ekran kartı çıktığında muhteşem bir heyecana kapılmayız çünkü biliyoruz bir yıl sonra çok daha iyisi çıkacak ve bizim ekran kartımız çöp olacaktır. Konsollarda ise böyle bir durum söz konusu değil, muhteşem bir donanım ve yıllarca size istediğiniz oyunu mükemmel bir performansla sunuyor.

Belki de konsol üreticileri sırf bu yüzden para kazanabilmek adına PC oyunculuğunun önünü her zaman kapattı. Ancak bir şirket var ki hiçbir zaman PC oyunculuğuna verdiği önemden vazgeçmedi. Evet Valve’dan bahsediyoruz, Steambox ile PC oyunculuğunu bambaşka bir boyuta taşıyacak olan Steambox aynı zamanda yeni bir rekabetinde kapısını aralamış oldu. Bakalım Steambox neler yapacak ve Steambox’a karşı Microsoft ve Sony’nin cevabı ne olacak merak ediyoruz.

Teamviewer Android ile Bilgisayarınızı Uzaktan Kontrol Etme

YORUMLAR