Steambox'un Yeni Detayları - CES 2013

Aylar öncesinden oyun dünyasına bomba gibi düşen Valve’ın oyun konsolu iddiaları geçtiğimiz haftalarda Valve tarafından doğrulanmıştı. Valve’ın Steam ile alakalı bir oyun konsolu hatta bir oyun konsolundan ziyade bir PC olarak geliştirmeye devam ettiği St

Steambox'un Yeni Detayları - CES 2013

Aylar öncesinden oyun dünyasına bomba gibi düşen Valve’ın oyun konsolu iddiaları geçtiğimiz haftalarda Valve tarafından doğrulanmıştı. Valve’ın Steam ile alakalı bir oyun konsolu hatta bir oyun konsolundan ziyade bir PC olarak geliştirmeye devam ettiği Steambox için yeni detaylar ve söylentiler internete düştü. Yapılan haberlerde Steambox’ın küçük bir kutudan ibaret olacağı söyleniyor.

Küçük kasa üretimi ile bilinen Xi3 Corporation ile anlaşma sağlayan Valve’ın bu şirket ile olan anlaşması tahmin edeceğiniz gibi Steambox üzerine olacak. Steambox’ın donanımı üretmesi beklenen şirketin Steambox için küçük bir kasa düşündüğü ortaya çıktı.

Ayrıca Valve’ın bu yeni oyun konsolunu bu hafta içerisinde tanıtması bekleniyor. Steam oyunlarını oynamamıza olanak sağlayacak olan ve muhtemelen Linux tabanlı olması beklenen Steambox daha çok konuşulacağa benziyor. Özelliklede Nvidia’nın oyun konsolundan sonra bu alanda rekabet oldukça kızışacak.

YORUMLAR