Steam'de Aynı Anda 8 Milyon Kullanıcı Aktif Oldu

Steam'de Aynı Anda 8 Milyon Kullanıcı Aktif Oldu

Steam uzun yıllardır PC oyuncuları için en tercih edilir oyun kaynaklarından bir tanesi olmaya devam ediyor. Zira EA'in Origin sistemi gibi bazı rakip sistemlerle ortaya çıkmasına rağmen bu konuda hiç bir zaman Steam'in popülerliğini yakalayamaması ve diğer şirketlerin de dikkate değer bir çalışma gerçekleştirememesi Steam'i gün geçtikçe daha da popüler hale getiriyor.

Dolayısıyla şimdiye kadar kırılmamış bir rekor Steam'de geçtiğimiz haftasonu kırıldı ve aynı anda 8 milyon kullanıcı Steam'de aktif olarak giriş yapmış şekilde bulundu. Bu durum özellikle yaz indirimlerinin ilgi çekiciliği ve oyuncuların indirimli olarak oyun satın alma isteğinden kaynaklanıyor.

Geçen Aralık ayında gerçekleşen bir önceki rekor 7.5 milyon olarak karşımıza çıkmıştı ancak Steam yükselişini ve popülerliğini giderek daha da arttırmakta kararlı olduğunu ortaya koymuş oldu. Son senelerde konsolların PC oyunculuğuna karşı büyük bir yükselişte olmasına rağmen PC oyuncularının oyunlar konusunda konsol oyuncularına göre daha tutkulu olmaları ve hala bilgisayarların bir oyun aracı olarak yüksek düzeyde tercih edilmeleri Steam'in en büyük garantilerinden bir tanesi.

Önümüzdeki yıllarda da Steam kullanıcılarının artarak anlık aktif kullanıcı sayısının 9 milyonları yakalaması da beklenenler arasında. Bu konuda ortaya çıkacak gelişmeleri hepimiz büyük bir merakla bekliyoruz.

Facebook kullanıcıların duyguları ile oynuyor

YORUMLAR