Steam'deki TL Ayarlaması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Steam'deki TL Ayarlaması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Geçtiğimiz günlerde Türk Lirası ile alışveriş mümkün hale getiren Steam'in, oyun fiyatlarını uçuk noktalara yükseltmesi oyunseverler tarafından tepki topluyor.

Türk Lirası’nın devreye girdiği gün fiyatlar o kadar ucuzdu ki, oyunların kutulu şekilde satılan fiyatlarıyla karşılaştırma yaptığımızda, 1 Dolar’ın 1.5 TL üzerinden hesaplandığı görülüyordu. Ubisoft firmasının oyunları bu hesaba dahil değildi ancak yine de tüm oyunlar gerçekten ucuz görünmekteydi.

Şimdi ise korkulan oldu. Steam, oyun firmalarından gelen baskılara dayanamayıp fiyatları normal hale getirdi. Öyle ki, 100 TL’ye alabileceğiniz oyunların fiyatları 200 TL gibi uçuk fiyatlara ulaştı. Hatta bazı firmaların oyunları direkt olarak Euro’ya endekslendi. Dijital dağıtım ile satılan oyunun, kutulu oyun fiyatlarıyla aynı seviyeye gelmesi oyunseverlerin tepkisini çekti.

Türk oyuncular da, Steam’in resmi forumlarında onlarca başlık açtı ve hatta bununla da yetinmeyip Change.org üzerinde bir imza kampanyası başlattılar. İmza kampanyasının metninde ise oyun fiyatlarının Türkiye şartlarına uygun olarak yeniden düzenlenmesini talep ettiler.

Başlatılan imza kampanyasına destek vermek istiyorsanız bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Steam'de Artık Türk Lirası ile Alışveriş Edebileceksiniz!

YORUMLAR