Steam'e Aylık 1.5 Milyon Yeni Kullanıcı Geliyor

Steam'e Aylık 1.5 Milyon Yeni Kullanıcı Geliyor

Steam günde 14 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşarak ciddi bir oyuncu kitlesine hizmet sağlıyor. Ancak Valve tarafından sağlanan rakamlara göre, bir milyondan fazla yeni müşteri hala her ay Steam platformuna akın ediyor.

Geçen hafta Casual Connect etkinliğinde Valve, dijital mağazasının giderek büyüyen müşteri tabanını anlatan bir slayt paylaştı. Geekwire isimli teknoloji sitesi tarafından detaylandırılan slaytta, Steam'in son yıllarda gördüğü büyümeye ve ayrıca oyun satışlarında farklı bölgelerin nasıl temsil edildiğine dikkat çekildi.

Valve, Steam'in Ocak 2016'dan bu yana 27 milyon yeni kullanıcıya, yani ayda yaklaşık 1.5 milyon ödeme yapan müşteriye ulaştığını açıkladı. Bu büyüme, Steam'in Batı'nın dışında çekişmesini de gösteriyor. Bu yılın toplam satışlarının yaklaşık yüzde 60'ı Kuzey Amerika ve Batı Avrupa'ya ait iken, Kore, Çin ve Japonya'daki kullanıcılar satışlarının yüzde 17'sini oluşturuyor.

Slaytın sunumunu yapan ve Valve çalışanı olan Tom Giardino bu uluslararası büyümeyi, Steam'in çeşitli oyun kütüphanelerine ve aynı zamanda ödeme yöntemlerinin sayısını arttırmasından kaynaklandığını ifade etti.

PlayerUnknown's Battlegrounds Yeni Rekoruyla Steam Tarihine Geçti

Call of Duty: Infinite Warfare Bu Hafta Sonu Steam'de Ücretsiz!

YORUMLAR