Steam'e DualShock 4 Desteği Gelecek

Steam'e DualShock 4 Desteği Gelecek

Çoğu insan bilgisayar üzerinden oynanan oyunların özellikle klavye ve mouse ile oynanmasını tavsiye etse de, bazı oyunları kontrolör ile oynamanın tadı da başka oluyor. Valve da bunu daha önceden Steam Controller ile fark etmiş olacak ki; yakın zaman sonra sisteme DualShock 4 desteğinin geleceğini açıkladı.

Steam Geliştirici Günleri etkinliklerinde Valve, beklenmedik bir açıklama yaparak Steam'e DualShock 4 desteğinin geleceğini açıkladı. Yakın zaman sonra yapılacak güncellemeyle birlikte Steam oyunlarınıza doğal yoldan DS4'ünüzü tanıtabileceksiniz. DualShock desteğinin ardından, diğer kollar için de ayrıca bir çalışma yapılması ve başka markaların kollarına da destek verilmesi gündemde.

Fakat yapılacak güncellemeden sonra DualShock 4'ü direkt olarak bağlayıp, oyun oynamak mümkün olmayacak. Önce aracı bir uygulama indirmemiz ve bu uygulama üzerinden kolu Steam'e tanıtmamız gerekecek. Bazı oyunlarında ise ayrıntılı ayarlar yaparak, kolu oyunla eşleştirmemiz gerekecek. Aracı bir uygulama olması ve oyunların bütünleşmemsi sebebiyle DualShock 4'ün her oyunda "sıfır" performans ile çalışamayacağının da altını çiziliyor.

Valve yetkilileri, bu seçimi kolun üzerindeki dokunmaktik ekran sebebiyle yaptıklarını söylerken, örnek olarak yayınlanan Doom ve DualShok 4 entegrasyonu yukarıki fotoğrafla bizlere anlatılmış. Aslında konsola çıkan her oyun için yeteri kadar iyi çalışan bir DS4 desteğinin olacağını kestirmek mümkün.

Steam'den İlginç Haziran 2016 İstatistikleri

Steam'in En Çok Oyuna Sahip Oyuncusuyla Tanışın

YORUMLAR