Steam'in 2015 Yılı Satış İstatistikleri Açıklandı

Steam'in 2015 Yılı Satış İstatistikleri Açıklandı

Ülkemizde ve dünyada milyonlarca oyuncuyu buluşturan ünlü oyun platformu Steam, geride bıraktığımız 2015 yılına ait bazı istatistikler yayınladı. Bu istatistikler arasında Türkiye'de en çok satın alınan oyunların listesi de yer alıyor.

Steam Spy tarafından yayınlanan istatistiklere bakarak, Türk oyuncuların Nisan ve Aralık ayları arasında satın aldığı oyunların miktarını ve çeşitlerini görebiliyoruz. Listenin bir numarasına bizi şaşırtmayarak Counter Strike: Global Offensive yerleşmiş. Ardından ilginç bir şekilde online zombi oyunu H1Z1 ikinci sırayı almış. Grand Theft Auto oyunlarının da başarılı istatistiklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizdeki istatistiklere bakarak orjinal oyun alma eğiliminin de gittikçe arttığını görebiliyoruz.

Dünya sıralamasına baktığımız zaman Counter Strike: Global Offensive yine bu süreçte en çok satılan oyun ünvanını korurken, ikinci sıra Grand Theft Auto V'e ait. Ardından da bu yılın en çok beğenilen oyunlarından Fallout 4 geliyor. Ayrıca hem dünya genelinde hem de ülkemizde Rocket League'in de başarılı satış rakamlarına ulaştığı görülüyor.

YORUMLAR