Steam'in En Çok Oyuna Sahip Oyuncusuyla Tanışın

Steam'in En Çok Oyuna Sahip Oyuncusuyla Tanışın

Birçok oyuncu Steam üzerinde sahip olduğu oyun sayısıyla övüne dursun, PalmDesert takma isimli oyuncu, Steam üzerindeki bütün oyunların neredeyse yarısını satın alarak, kırılması güç rekorlardan bir tanesine imza attı.

Kendi Steam profilinize girerseniz, kullanıcı isminiz hemen yanında bir seviye göreceksiniz. Bu seviye, sahip olduğunuz oyunlara ve oyunlar üzerinde kazandığınız başarımlara göre artarken PalmDesert, Bininci seviyenin üstüne çıkmayı başaran da ilk oyuncu oldu. Örneğin; benim Steam profilimde 68 oyun bulunuyor ve bunların sadece küçük bir kısmında başarımları tamamlayabilmişim, görece fazla olan oyun sayıma rağmen, sadece dördüncü seviyede görünüyorum. 35 yaşında olan ve Japonya'da yaşan PalmDesert'in kütüphanesinde ise 5 binden fazla oyun yer alıyor. 

Tüm Steam'de 9514 tane oyun olduğu düşünülürse PalmDesert, neredeyse Steam'in yarısını sahip. Ayrıca oyuncunun Steam profiline bakarsanız, birçok oyuncunun kendisine yüzlerce oyun bağışladığını da görebilirsiniz. Muhtemelen Palm'ın kendi çapında rekor kırması için diğer oyuncular, Steam kütüphanelerinde yer alan ve hiç oynamadıkları oyunları Palm'a göndermeye başlamış ve ortaya böyle bir tablo çıkmış.

Japon oyuncunun oyunlara ortalama 20 dolar verdiğini düşünsek, 5 bin oyunu toplamak için 100 bin dolar yani 288 bin TL'den fazla para harcamış olması gerekiyor. Üstelik çoğu oyunun 20 dolardan çok yukarılarda satıldığı da ortadayken, PalmDesert'ün bu kadar çok oyunu satın almak için ne kadar ödediğini tahmin etmek oldukça zor. PalmDesert'ün ardından en yüksek seviyeye sahip oyuncu ise StrikeR isimli bir başka oyuncu. 

Kendi Steam seviyenizi bizimle paylaşmayı da unutmayın!

Valve Sonunda Steam Mobil Uygulamasını Windows Phone Platformuna Getirdi

Popüler Oyun Kayıt ve Yayın Programı XSplit Artık Steam'de!

Steam Oyunlarınızı GOG Üzerine Aktarabileceksiniz

YORUMLAR