Steve Ballmer Yılın En Kötü CEO'ları Arasında

Steve Ballmer Yılın En Kötü CEO'ları Arasında

Bazı analistler birkaç gün önce 1 Ocak 2000 tarihinden bu yana Microsoft'ta CEO olarak görev yapan Steve Ballmer'ın Windows 8 ile ilgili yaşanan sıkıntılardan dolayı biraz daha erken emekli olmak zorunda kalabileceğini ileri sürmüşlerdi.

Ve Herb Greenberg'e göre ve onun CNBC'de yayınlanan "Yılın En Kötü CEO'su" listesinin sıralamasına göre, Steve Ballmer aldığı kötü kararlar sonucu çok iyi işler çıkartamamış gibi görünüyor.

Ballmer yılın en kötü CEO'larından biri olarak seçilmiş olsa da şanslı ki en kötüsü değil. Groupon CEO'su Andrew Mason çeşitli vesilelerle yılın en beceriksiz CEO'su olduğunu kanıtlayarak listenin en üst sırasında yer almayı başardı.

Peki neden Ballmer diye kendinize soracak olabilirsiniz. Greenberg'in açıkladığına göre bunun sebepleri oldukça basit. Steve Ballmer'ın Microsoft'ta CEO olduğu dönem boyuncu şirket hisseleri %40 oranında değer kaybetti, Windows 8 ile birlikte herkesi beklediği harika performası henüz tam anlamıyla kullanıcılara sunamadı ve bu başlangıç için birçok kişiye gereksiz gelebilecek küçük bir server harcadı.

Peki sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Ballmer gitmeli mi kalmalı mı? Yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümlerimiz aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

Atari Oyunlarını Özlediniz mi?

YORUMLAR