Steve Jobs ve Tim Cook Dostluğunda Şok Edici Detaylar Ortaya Çıktı

Steve Jobs ve Tim Cook Dostluğunda Şok Edici Detaylar Ortaya Çıktı

Apple’ın merhum CEO’su Steve Jobs’un hayatını anlatan yeni biyografide Tim Cook ve Steve Jobs dostluğunun son derece derin olduğunu kanıtlayan paragraflar var.

Cult of Mac dergisinin haberine göre ‘Becoming Steve Jobs: The Evolution of a Reckless Upstart’ kitabının bazı bölümleri Steve Jobs ve Tim Cook arasındaki dostluğu etkileyici bir biçimde anlatıyor. 

Kitapta Steve Jobs’un hastalığını yenebilmesi ve sağlığına kavuşabilmesi için Tim Cook’un karaciğerinin bir kısmından vazgeçtiği ve Jobs’a bağışladığı yazıyor. Ancak Steve Jobs bu teklifi asla kabul etmemiş. Tim Cook bu kararından vazgeçmese de, Steve Jobs'un inatçı karakteri yüzünden geri adım atmak zorunda kalmış.

Steve Jobs’a 2001 yılında pankreas kanseri teşhisi konmuştu. Ancak bu durum kamuoyuna bir sene sonra 2002’de yansıdı. 2009 yılında Steve Jobs’a bir karaciğer operasyonu yapıldı, ancak Jobs 10 ay boyunca hastaneden çıkamadı.

Kitabın önemli bir bölümü bu hikayeyi detaylandırırken Tim Cook, Jony Ive, Eddy Cue, Pixar Stüdyolarından John Lasseter, Disney’in CEO’su Bob Iger ve Steve  Jobs'un dul eşi Laurene Powell’ın 10 senelik bir zaman dilimi içinde Jobs ile ilgili olan anılarından oluşturuluyor. 

Yıllar Boyunca Steve Jobs

Steve Jobs'tan 9 Özlü Söz

Steve Jobs Hala Apple'ı Yönetiyor Olsaydı Ne Olurdu?

YORUMLAR