Strateji Oyunu Sudden Strike 4 Çıktı!

Strateji Oyunu Sudden Strike 4 Çıktı!

Gerçek zamanlı strateji oyunu serisi Sudden Strike'ın 2.Dünya Savaşı'nı konu alan yeni oyunu Sudden Strike 4 çıkış yaptı. Geçen yılın Ağustos ayında yayıncı Kalypso Media tarafından duyurulan oyun ufak gecikmeler sonucunda oyuncularla buluşmuş oldu.

RTS türündeki bu oyunda 3 adet görev (campaign) modu seçilebiliyor. Bunlar Allied, German ve Soviet olarak adlandırılmış. Bu görevlerin içerisinde 100'ü aşkın farklı ekiplerin yanı sıra Patton ve Montgomery gibi ünlü komutanlar da bireysel olarak bulunuyor. Bu komutanların özel yetenek ve tecrübeleri sayesinde ordularınızda değişik saldırı ve taktik özelliklerini kazanmak da mümkün oluyor. Oyunun çıkış videosunu da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oyunda 20'den fazla tekli oyuncu (single-player) senaryosu bulunurken, zorlayıcı görevler içeren "skirmish" modu, arkadaşlarınızla bağlantı kurarak oynayabileceğiniz LAN modu ve online multiplayer modları da bulunuyor. Sudden Strike 4'ü Steam, GOG, Humble Store gibi birçok oyun platformundan temin etmeniz mümkün. Oyunun Steam fiyatının 75TL olduğunu da belirtmiş olalım. Windows, Mac, Linux ve PS4 platformları için geliştirilmiş olan oyunun PlayStation Store üzerinde 15 Ağustos tarihinde çıkacağı da açıklandı.