Street View ve Photo Sphere Görüntüleri Artık Websitelere Gömülebilecek

Street View ve Photo Sphere Görüntüleri Artık Websitelere Gömülebilecek

Google tarafından tasarlanan Street View ve Photo Sphere servisleri, kullanıcılara herhangi bir konum hakkında gerçeğe yakın bir deneyim sunuyor. Bilgisayarlarımızın başından kalkmadan kilometrelerce ötedeki bir yeri sanki gerçekten oradaymış gibi ziyaret edebilmemiz sağlayan bu gelişmiş servislerin sundukları bilgiler artık internet sitelerine sorunsuz bir şekilde gömülebilecek.

Bildiğiniz gibi pek çok şirket adres sayfalarına harita bilgilerini de yerleştirmekte. Fakat bu kısma tıkladığımızda genelde ya başka bir sayfaya yönlendiriliyoruz ya da yetersiz bilgiler sunulan o sayfada aradığımız konumu bulmaya çalışıyoruz.

Görünüşe göre Google işleri kolaylaştırmak adına Google Maps’in uygulama altyapısını güncelleyerek websitesinde harita bilgisi sunan kullanıcılara Street View ve Photo Sphere fotoğraflarını kombine ederek sitelerine yerleştirme şansı sunmaya başladı. Fonksiyon daha önce sunulmuş olsa da panorama desteği ne yazık ki mevcut değildi. Bu servisle birlikte hem websiteleri hem de ziyaretçiler merak ettikleri konum bilgileri hakkında daha zengin bilgilere kavuşabilecek.

Bu özelliği kullanabilmek için Google Maps’te dilediğiniz bir konumu ziyaret edin ve tam istediğiniz noktadayken sağ altta yer alan ayarlar butonuna tıklayın ve kodu alarak websitenize gömün. Tüm işlemler bu kadar kısa sürüyor.

Foursquare, Windows Phone İçin Yenilediği Uygulamasını Yayınladı

YORUMLAR