Suicide Squad 2'nin Yönetmen Koltuğuna Sürpriz İsim!

Suicide Squad 2’de James Gunn Sesleri!

Geçmişte attığı tartışmalı tweetler nedeniyle Disney ile yollarını ayıran Guardians of The Galaxy serisinin yönetmeni James Gunn, Suicide Squad 2’nin yönetmen koltuğuna geçebilir.

Disney ile James Gunn arasındaki ayrılık, yazın en çok konuşulan olaylarından bir tanesiydi. Daha önce yaptığımız haberlerde süreci ayrıntılı olarak anlattık, ancak kaçıranlar için kısaca özetlemek gerekirse; Disney, ilk iki filmin yönetmen koltuğunda oturan Gunn’ı, geçmişte pedofiliyi alaya alan tweetler attığı gerekçesiyle Guardians of the Galaxy 3 projesinden kovmuştu.

Olayın ardından Marvel hayranları Gunn’ın yeniden dönmesi için imza kampanyaları başlatırken, Chris Pratt gibi filmde yer alan bazı aktörler ise ünlü yönetmene desteklerini açıkça belirtmişlerdi.Tabii tüm bu çabalar, Disney’in inadını kırmaya yetmedi.

Suicide Squad 2

Deadline ’ın sayfalarına taşıdığı habere göre Gunn, Disney’in en büyük rakibi Warner Bros.’a geçiyor. Haberde, ünlü yönetmenin Warner Bros. ile Suicide Squad 2’nin senaryosu için masaya oturduğu aktarıldı. Aynı zamanda projenin yönetmenliğini de yapması beklenen Gunn, Disney ile yollarını ayırdığından beri ilk kez başka bir projede yer almaya hazırlanıyor. 

Esasen Suicide Squad 2 için Warrior, Pride and Glory ve The Accountant gibi başarılı yapımlarla tanınan Gavin O'Connor’ın ismi geçiyordu, ancak 55 yaşındaki yönetmen şu sıralar Ben Affleck’in başrolde olduğu Torrance ile ilgileniyor. Dolayısıyla stüdyo için en kuvvetli aday şu an için James Gunn gibi duruyor.

Deadshot (Will Smith), Harley Quinn (Margot Robbie) ve Joker (Jared Leto) gibi pek çok anti kahramana ev sahipliği yapan Suicide Squad, globalde 746 milyon dolar hasılat toplayarak, beyaz perdedeki macerasına sağlam bir giriş yapmıştı.