Süleyman Soylu: Lütfen Her Anne Baba Bu Uygulamayı İndirsin

süleyman soylu uyuma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, uyuşturucuyla mücadele için geliştirdikleri akıllı telefon uygulaması Uyuma konusunda, bütün anne ve babalardan destek beklediklerini dile getirdi.

Süleyman Soylu katıldığı bir programda, “Vatandaşlarımızın uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için ‘Uyuma’ isimli bir aplikasyon yaptık. Şu ana kadar 26 bin 178 kişi bu uygulamayı indirdi ve 2 bin 405 ihbar yapıldı. Lütfen her anne ve baba bu aplikasyonu mutlaka telefonlarına indirsin” açıklamasını yaptı.

Sporla Kal Güvende Kal Projesi kapsamında katıldığı etkinlikte konuşan Süleyman Soylu, “Uyuşturucu konusunda tedbir aldık, sonuç aldık ama uyuşturucu meselesi boş bırakmaya gelmez. Uyuşturucu konusunda her birimizin panik olması lazım” dedi.

“Vatandaşlarımızın uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için Uyuma isimli bir aplikasyon yaptık” diyen Soylu, “Şu ana kadar 26 bin 178 kişi bu uygulamayı indirdi ve 2 bin 405 ihbar yapıldı. Henüz bu bir başlangıç ama sayı halen çok az. Lütfen her anne ve baba bu aplikasyonu mutlaka telefonlarına indirsin. Bildirdiği andan itibaren çok kısa süre içerisinde emniyet görevlilerimiz olay yerinde olmaktadır. Gördüğü şüpheli durumları mutlaka bu uygulama üzerinden bize bildirsin” açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından dikkate alınması gerektiği tekrar hatırlatılan Uyuma uygulamasını indirmek için hemen aşağıdaki Uyuma indir tuşuna basabilirsiniz.