Super Mario 3D Land Şimdiye Kadar 8 Milyon Sattı

Super Mario 3D Land Şimdiye Kadar 8 Milyon Sattı

Hiç eskimeyen, asla modası geçmeyen ve her bir yenisi çıktığında kendini oynatan oyunlara örnek verecek olursak çok düşünmeden aklımızda bir cevap belirir zaten. Şüphesiz ki onun adı Mario, her oyuncunun çok iyi tanıdığı kahramanımızın başarısı yıllardır devam ediyor üstelik günümüzde bile devam etmekte.

Nintendo’nun dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında yer almasının en büyük nedenlerinden birisi olarak gösterebileceğimiz Mario, yapımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Nintendo sadece konsolları ile değil oyunları ve oyun satışlarıyla da büyüklüğünü kanıtlayan bir şirket. Eğer dünyada bugün her üç oyuncudan birinde Nintendo konsolu varsa bununda asıl sebebi Mario’dur en azından kısmen bu durum böyle.

Nintendo’nun başarılı el konsolu olan Nintendo 3DS için 2011 yılının son çeyreğinde çıkışını gerçekleştiren Super Mario 3D Land, çıktığı günden bu yana tamı tamına 8 milyon adet satmayı başarmış durumda. Bu rakam taşınabilir oyun konsolları için geliştirilen oyunlar baz alındığında bir rekor niteliği taşımakta.

Nintendo durumdan oldukça memnun görünüyor, satışlar bu şekilde devam etmeye devam ederse Nintendo’nun hızlı büyümesi karşısında kimse duramayacak.

Bullet Run'ın Yayın Hayatına Son Veriliyor

YORUMLAR