Super Mario HoloLens ile Çalışsa Müthiş Olurmuş

Super Mario HoloLens ile Çalışsa Müthiş Olurmuş

Microsoft'un geliştirmekte olduğu sanal gerçeklik başlığı HoloLens, teknolojiye yeni bir soluk getirecek. Özellikle oyun dünyasına yeni bir sıçrama yaptırması beklenen başlık ile Super Mario, Donkey Kong ve Zelda gibi oyunların nasıl çalışabileceğini gösteren bir video yayınlandı.

Microsoft HoloLens, halihazırda satın alınabilir olan Oculus Rift gibi cihazlardan farklı şekilde, sanallığı gerçekliğin içine yediriyor ve daha internetaktif şekilde bağlantı kurmanızı sağlıyor. Oculus Rift benzeri cihazlar, gözlerinizin önüne ekran yerleştiriyorlar ve kafanızın hareketleriyle görüntüye istediğiniz yerden bakma şansı sunuyorlar. HoloLens ise sanallığı gerçeğin içine taşıyor ve oturma odanızı bir video oyunun sahnesine dönüştürmeyi başarıyor.

Henüz satın alma aşamasında olmayan HoloLens'de çeşitli uygulama geliştiricilerine ulaşmış durumda. Bunlardan bir tanesi olan ve bağımsız şekilde yazılımlar geliştiren Andrew Peterson, N3S Emülatörü yardımıyla ortaya izlemesi bir hayli güzel bir video çıkarmayı başardı. Uzun uğraşlar sonunda, eski Nintendo oyunlarını N3S yardımıyla HoloLens üzerinde çalıştırmayı başaran Peterson, Super Mario'yu koltuğunun üzerine getirdi. İşte o eğlenceli anlar:

İşte Hololens ile Oynanan Minecraft ve Olağanüstü Oyun Deneyimi

Hololens ile Halo 5 Oynamanın Keyfi Bir Başka Oluyor, İzleyin

Microsoft, Hololens'in Gelecekte Hangi Sektörlerde Kullanılacağını Açıkladı

YORUMLAR