Super Mario Run 1 Milyar İndirmeye Koşacak, Pokemon GO Rekorunu Kıracak

Super Mario Run 1 Milyar İndirmeye Koşacak, Pokemon GO Rekorunu Kıracak

Nintendo’nun akıllı cihazlar için duyurduğu Super Mario Run otoritelere göre çok kısa bir zaman içinde 1 milyar indirme barajını aşabilir.

The Wall Street Journal’da yayınlanan analize göre, tamamen ücretsiz olarak indirilen oyunun klasik ve eğlenceli alt yapısıyla ve içeriğiyle oldukça ilgi çekeceğine kesim gözüyle bakılıyor. Aslında efsane oyunun iOS platformuna uyarlanmış hali Apple iPhone 7 tanıtımıyla beraber yapıldığı için Super Mario Run neredeyse iOS için standart bir oyun gibi benimseniyor.

Super Mario Run’ın Pokemon Go hakimiyetini kıracağı ve büyük bir rakip olacağı tahmin ediliyor. Dahası, yine Pokemon GO’nun yapımcısı Nintendo tarafından geliştirilen süper kahraman Mario artık biraz daha atik. Kahramanımız dümdüz koşmak yerine taklalar atabiliyor, yuvarlanabiliyor. Bu da oyunun dinamiklerini oldukça etkiliyor, devamlılığı sağlıyor ve merakı artırıyor.

Super Mario Run Nasıl Oynanır?

Yıllar sonra daha enerjik bir şekilde bizlere merhaba diyen Süper Mario’nun yenilenmiş haliyle tanışmamıza vesile olan oyunda üç farklı oyun modu yer alıyor. İlk modda orijinal oyundaki gibi tek başımıza oynayıp her seferinde kendi rekorumuzu kırmaya çalışıyoruz. İkinci modda oyunu oynayan gerçek oyuncularla kapışıyoruz. Üçüncü modda da iki modda oynarken topladığımız taşları kullanarak kendi mantar krallığımızı kuruyoruz.

YORUMLAR