Super Mario Run Çıkış Tarihi Belli Oldu

Super Mario Run Çıkış Tarihi Belli Oldu

Apple'ın iPhone 7'yi tanıttığı gece duyurulan ve oynanış görüntüleri paylaşılan Super Mario Run için Nintendo yeni bilgiler paylaştı. Hatırlanacağı üzere Super Mario Run ilk aşamada bölge kısıtlamalı olarak çıkış yapmıştı. Bu nedenle oyun ülkemiz de dahil olmak üzere henüz birçok ülkede indirilemiyor. Nintendo, nihayet bu yeni nesil Mario oyununun ne zaman diğer ülkelerde de indirmeye açılacağını duyurdu. Verilen resmi bilgiye göre Super Mario Run çıkış tarihi 15 Aralık 2016 olacak ve 151 ülkede oynanabilecek. 

Super Mario Run, tek parmakla basitçe oynanabilecek şekilde tasarlanmış bir oyun. Oyunda kahramanımız Mario sürekli koşarken ekrana dokunarak onun zıplamasını sağlıyoruz. Mario oyunlarının klasik 2 boyutlu yapısına sadık kalan Super Mario Run ücretsiz olarak indirildikten sonra 3 oyun modu oynanabiliyor. Geri kalan oyun modlarının kilidini açabilmek için ise uygulama içi satın alım işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. İşte Nintendo oyunun geri kalan bölümünün kilidini açıp tamamiyle oyuna sahip olmanız için ödemeniz gereken ücreti de açıkladı. 9.99 $ ödeyerek Super Mario Run'ın tamamına sahip olabileceksiniz.

Super Mario Run iOS versiyonunun çıkış yapmasının ardından Super Mario Run Android versiyonu da yayınlanacak; fakat Android versiyonu için biraz daha beklememiz gerekecek. Super Mario Run Android versiyonu muhtemelen 2017'de çıkış yapacak.

Super Mario Run bölge kısıtlamalı olarak çıkış yapmış olsa da, aşağıdaki yazımızda anlattığımız alternatif yöntemi kullanarak oyunu indirip oynamaya başlayabilirsiniz:

iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir

Super Mario Run 1 Milyar İndirmeye Koşacak, Pokemon GO Rekorunu Kıracak

YORUMLAR