Surface Phone Windows Phone'a Hayat Verecek

Surface Phone Windows Phone'a  Hayat Verecek

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde, Nokia'nın 1,800'den fazla çalışanını işten çıkaracağını okumuştuk. Microsoft yetkilileri ise bu durumun Windows Phone için bir son olmadığını, ilerleyen günlerde Surface Phone ile karşımıza çıkabileceklerinin sinyallerini verdiler.

Windows Ürün Grubunun Başkan Yardımcısı Terry Myerson, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Windows telefonlarda artık donanımdan ziyade telefonlara odaklanmak istediklerini söyleyen yönetici, açıkça ima etmese de, 2017'de kullanıcıların karşısına Surface Phone ile çıkabileceklerinin sinyallerini verdi. Windows 10 kullanacağı tahmin edilen bu telefon, daha birçok üstün özelliğe de sahip olacak. Çalışanlarına sürekli mailler gönderen Microsoft yetkilileri ise yakın zamanda yapacakları açıklamalarla, muhteşem işlerin kapılarını arayacaklarını da söylüyorlar.

Myerson tarafından yapılan bir başka önemli açıklama ise şöyleydi: "Windows tabanlı telefonlar kullanan müşterilerimiz çok özeller. Lumia modelleri kullanan müşterilerimiz ve üçüncü parti Windows tabanı kullanan üreticilerimize destek vermeye, telefonlar için güncellemeler yayınlamaya devam edeceğiz. Bununla birlikte yeni telefonlarla da değiştireceğiz." Kendi telefonlarıyla birlikte Android ve iOS platformları için geliştirdikleri uygulamaları da çok önemsediklerini söyleyen yönetici, halihazırda ana odaklarının da bu uygulamalar olduğunun altını çizdi.

Mobil platformlara dair yapılan bu açıklamalarda Microsoft'un rakip platformlar için uygulamaları çok önemsediğini anlasak da, kendi telefonlarını üretmeye devam edeceğini de görebiliyoruz. Yani bir süredir dedikodu olarak dolanan Surface Phone iddialarının, bugün itibariyle daha da güçlendiğini söylemek mümkün. Yine de resmi açıklamaya kadar bütün bunların söylentiden öteye gitmediği de bir başka gerçek. 

Microsoft Surface Phone Serisini Dünyanın En Güvenli Akıllı Telefonları Olarak Tasarlıyor

Microsoft Surface Phone 2017 Nisan’ında Geliyor

Microsoft Surface Phone, Qualcomm Snapdragon 830 Üzerinde Çalışabilir

YORUMLAR