Surface’deki Wi-Fi Hatası

Surface’deki Wi-Fi Hatası

Paniklemeyin. Microsoft, Surface’teki Wi-Fi hatası üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Kullanıcılar uzun zaman önce, Microsoft’un tarihteki ilk tableti olan Surface’i bir Wi-Fi hatasının tehdit ettiğini rapor etmişlerdi. Şirket birkaç yama çıkarmasına rağmen sorun hâlâ çözülmedi.

Redmond merkezli teknoloji devi, bir yamanın çeşitli ortamlarda çalışma içinde olduğunu söylemişti. Fakat yakın zamanda daha çok sayıda kullanıcıdan bu soruna dair raporlar gelmeye devam ediyor. Sonunda Microsoft, kullanıcılarına, bu hatanın en kısa sürede çözüleceğini belirten bir hatırlatmada bulundu.

Microsoft’un destek forumunda bir Surface ekip üyesi bu sorunu doğrulayan bir ileti yazdı: “Ürün Ekibi Wi-Fi sorununu araştırırken, kişisel zamanlarımda Surface’ın ne ile daha iyi çalışacağını ve bir sonuç elde edip edemeyeceğimizi görmek için kendi başıma bazı testler yapıyorum. Doğru söylediğinize inanıyorum ve bunun IPv6 ile bir ilgisi olmalı fakat bunu araştıracağım.”

Bu sorun şu anda onlarca Surface tableti etkilemekte ve sınırlı bağlantı durumuna ya da hiç bağlantı kurulamamasına sebep olmakta. Bu yüzden kullanıcılar Microsoft’a bu hatanın bir an önce çözülmesi yönünde çağrıda bulunuyorlar ki Surface’te web tarayıcısı ile gezinmenin tek yolu Wi-Fi bağlantısıdır.

Microsoft: Başlangıç Ekranı Başlat Menüsünden Daha İyi

YORUMLAR