Suya Temas Eden iPhone 7'leri Şarj Etmeden Önce 5 Saat Bekleyin!

Suya Temas Eden iPhone 7'leri Şarj Etmeden Önce 5 Saat Bekleyin!

iPhone 7 kullanıcılarına Apple'dan uyarı geldi. Suya temas eden iPhone 7'leri şarj etmeden önce 5 saat beklemeleri önerilen kullanıcıların dikkatli olmaları gerekiyor. 

iPhone 7'ler IP67 teknolojisine sahip olup suya dayanıklı olsalar da, Apple müşterilerini cihazlarını çok fazla sıvıya maruz bırakmamaları konusunda uyardı. Daha da ilginci şirket, suya temas eden iPhone 7'leri şarj etmeden önce 5 saat beklemeleri gerektiğini söyledi. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarından birine sahipseniz bu konuda hassas davranmanızı belirten Apple, tamamen kuruyana kadar aksesuarların kullanmasının cihaza zarar verebileceğini ifade etti. 

Suyun altında yapılan testlerde rakiplerini bu alanda da saf dışı bırakan iPhone 7'ler şampiyonluk ünvanını kimselere kaptırmasalarda dikkatli olmakta fayda var. Zira sıvı hasarları garanti kapsamına girmiyor ve Apple bu konuda sorumluluk almayacağını belirtiyor. Ayrıca iOS 10 ile birlikte cihaz su ile temas ettiğinde bildirim geldiğini de söylemeden geçmeyelim. Dolayısıyla Apple üzerine düşeni yaptığını varsayıyor. 

En Yaygın iOS 10 Sorunları ve Çözümleri

iOS 10 Nasıl Yüklenir?

iOS 10 Yayınlandı! İşte Tüm Özellikleri ve Uyumlu Olduğu CihazlarYORUMLAR