Swarm Uygulaması Ömürlük Verilerinizi Gösteriyor

Swarm Uygulaması Ömürlük Verilerinizi Gösteriyor

Güncelenen Swarm uygulamasıyla birlikte, kendimizin ve arkadaşlarımızın uzun süreli verilerine ulaşma imkanı bulacağız. Böylece uygulamayı kullanmaya başlamamızdan bu yana, nerelerde ve kimlerle "check-in" yaptığımız, profil sayfası üzerinden bizlere bildirilecek.

Foursquare uygulamasıyla birlikte arkadaş listemizdeki insanların nerelerde olduğunu görür olmuştuk. Ardından şirket beklenmedik bir karar alarak, Foursquare uygulamasının işlevini değiştirmiş ve "yer bildirimi" işlevini Swarm adını verdiği bir başka uygulamaya taşımıştı. Bu değişimden sonra Foursquare, sadece bilgi verme işini yüklenmişti. Artık uygulamaya girdiğinizde arkadaşlarınızın nerede olduğunu görmek yerine, çevrenizdeki mekanların özelliklerine ve bilgilerine ulaşıyordunuz. 

Swarm ile birlikte nerede olduğunu bildirme işi ise daha eğlenceli hale gelmişti. Her gittiğiniz yer için ayrıca puanlar alıyor ve en çok gezen arkadaşlarınızla puanlarınızı karşılaştırabiliyordunuz. Bunun yanı sıra mayor'luklar ve etiketler de uygulama da yerini almıştı. Kısaca Foursquare, Swarm'ı oyun haline getirmeyi başarmıştı.

Hali hazırda içerisinde birçok bilgi barındıran Swarm, bunu bir kademe daha ileriye götürmüş durumda. Güncelenen profil sayfasıyla birlikte bugüne kadar yaptıklarınıza dair genel bir bilgi almanız mümkün. Profilinizde "En İyi Kategoriler" başlığı altında verilen bilgilerle, uygulamayı kullanmanızdan o güne kadar en çok hangi kategori altında yer alan mekanlara gittiğinizi görebiliyorsunuz. Örneğin; aşağıda benim profilimde son 60 günde nerelere gittiğimi de görmeniz mümkün. Ayrıca bu bilgilerin üstüne tıkladığınızda, bu kategorilere kaç kere gittiğinizi de görebiliyorsunuz.

Bir başka değişiklik ise "En İyi Arkadaşlar" başlığıyla kullanıcılara sunulmuş. Bu başlık altında da birlikte en çok vakit geçirdiğiniz ilk üç arkadaşınızı görebiliyor ve bu arkadaşlarınızla nerelere gittiğinizin ayrıntılı bir dökümünü alabiliyorsunuz. Güncellenmiş uygulamaya ise hemen aşağıda yer alan "indir" butonlarına basarak ulaşabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte gittiğiniz yerlerin sıktığınız "Harita" üzerinde de tahlil edebiliyorsunuz. Küçük baloncuklar halinde, Dünya'nın hangi bölgesinde daha çok bulunduğunuza bile göz atmanız mümkün.

Swarm Coinleri Nihayet Bir İşe Yarayacak

Swarm'da Büyük Yenilik: Özlenen Mayorluk Geri Döndü


YORUMLAR