Swift ile 4 Saatte Flappy Bird Hazır!

Swift ile 4 Saatte Flappy Bird Hazır!

Apple'ın geçtiğimiz günlerde görücüye çıkardığı yeni programlama dili Swift'i kullanan bir geliştirici, 4 saatte dünyanın en popüler oyunlarından Flappy Bird'ü kopyaladı. Büyük yankı bulan haber, dilin kolay öğrenildiği anlamına mı geliyor?

Apple'ın Swift'i duyurmasından saatler sonra gelen uygulama, iOS uygulama geliştiricilerini heyecanlandırmaya yetti. Dünyada oynanma rekorları kıran Flappy Bird'ü Swift kullanarak kopyalayan Nate Murray, farklı uygulamaları birbirine bağlamak için kullanılan IFTTT (if this than that) otomasyon sitesinin eski bir mühendisi, çevrimiçi kodlama okulu Fullstack.io'nun kurucusu. Piyasaya bu kadar hakim biri olarak Apple'ın yeni dilini hemen incelemeye koyulan Nate, ara vererek 9 saatte bitirdiği uygulamayı kodlamak için 4 saat harcadığını söylüyor. Uygulamayı markete koyup koymayacağı hakkında ise bilgi vermiyor.

Swift'in yakın zamada Fullstack.io'da öğretilen diller arasında yerini alacağını belirten Nate, Apple'ın aldığı kötü eleştirilerden sonra içini biraz rahatlatmış olmalı. Swift'in uygulama geliştirme ve öğretme ortamını da beğendiğini söyleyen geliştiricinin GitHub hesabına https://github.com/fullstackio/FlappySwift adresinden ulaşabilirsiniz.

Apple'ın Yeni Programlama Dili Swift Tanıtıldı

Android 4.4.3 KitKat Nexus'a Geldi

Flappy Bird Multiplayer Olarak Geri Dönüyor

YORUMLAR