Swiftkey, Sinir Sistemiyle Çalışan Yapay Zekalı Yeni Bir Klavye Geliştirdi

Swiftkey, Sinir Sistemiyle Çalışan Yapay Zekalı Yeni Bir Klavye Geliştirdi

Mobil cihazlarda metin yazarken en çok kullandığımız araçlar şüphesiz klavye uygulamaları. Swiftkey ise klavye uygulamaları arasında üst sıralarda yer alan ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan popüler bir uygulama.

Swiftkey, geçmişinde oldukça başarılı işler yapmış ve kullanıcıları tarafından çok fazla takdir edilmişti. Şirket bu başarısını devam ettirebilmek için uzun bir çalışmanın sonunda yapay zeka ile çalışabilen mobil klavye uygulaması geliştirmeyi başardı. İnsanların sinir sistemini kullanarak yönergeler ve önerilen işlemler sunan Swiftkey'in yeni klavyesi, Android işletim sisteminde Neural Alpha ismini taşıyor.

Yazdığınız mesajları takip ederek size kelime önerileri sunan Swiftkey Neural Alpha, konuşmalarınızı analiz ederek karakteristik özelliklerinizi keşfediyor. Yapay zekası sayesinde sohbet sırasında en çok kullandığınız kelimeleri karşınıza çıkarıyor ve bazen yapmaya unuttuğunuz eksiklikleri bile kendisi tamamlıyor. Diğer klavyeler de bu işe yarıyor diyebilirsiniz. Ama Swiftkey’in yeni uygulaması yapay zeka farkıyla kendi cihazınızı kullanarak başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymadan bu işlemleri kolaylıkla yapıyor.

İnsan beynindeki nöral ağları en iyi kullanan uygulama olduğunu savunan Swiftkey kısaca, bir insanın yazabileceği en karmaşık kelimeyi bile Neural Aplha çözümleyebilir diyor. Android 4.4 ve üzeri işletim sistemlerinde çalışan bu yapay zekaya sahip klavye iOS için henüz aktif hale getirilmedi. Swiftkey'in Türkiye kullanıcıları ise Neural Alpha için en kısa sürede Türkçe dil desteği istiyorlar.

Swiftkey Neural Alpha Android sürümünü ücretsiz indirin:

Android için En İyi Klavye Uygulaması Hangisi?

YORUMLAR