Swing Copters Yüzünden Bir Oyun Daha Google Play'den Kaldırıldı

Swing Copters Yüzünden Bir Oyun Daha Google Play'den Kaldırıldı

Dong Nguyen ne zaman bir oyun çıkarsa, oyunun başarısına paralel olarak gelişen bir takım sansasyonel haberler de baş gösteriyor. Bu durum Flappy Bird’de de böyleydi ve Swing Copters’ta da devam etmekte.

Hatırlarsanız Flappy Bird çıkıp hatırı sayılır bir başarı elde ettikten sonra birçok kopya oyun uygulama marketleri doldurmuştu. Bu oyunların birçoğu telif haklarını hiçe sayarak neredeyse Flappy Bird’ün birebir aynısı olarak karşımıza çıktı. Son günlerde telif haklarına bağlı sebeplerden meydana gelen ve haberimize konu olan bu olay, Swing Copters’ın da Flappy Bird’ün izinden gittiğini gösteriyor.

Ne yazık ki bu son olay biraz adaletsiz. Hem App Store’da hem de Play Store’da Swing Copters’tan çok daha önce çıkan Bog Racer, Swing Copters’a benzediği gerekçesiyle Play Store’dan kaldırıldı. İlk bakışta aynı dinamikleri farklı tema üzerinden sunan Swing Copters özünde Bog Racer’ın tıpatıp aynısı. Sadece yarış arabası yerine tufak görünümlü bir solucan, üzerine köprü kurulmuş akarsular yerine de sallanan balyozlar var.

Bog Racer’ın üreticisi Open Name konuya ilişkin yaptıkları açıklamada yasal olarak tüm haklarını kullanacaklarını ve durumu tersine döndürüp Swing Copters’ı marketten kaldıracaklarını dile getiriyor. Bakalım zaman ne gösterecek.

Windows 9'a Geçiş Ücreti Ne Kadar Olacak?

YORUMLAR