Sword of Heaven: Dünyaya Düşen Bir Meteordan Dövülen Tek Kılıç

Sword of Heaven: Dünyaya Düşen Bir Meteordan Dövülen Tek Kılıç

Cennetin Kılıcı (Sword of Heaven) adı verilen bu Katanayı diğer benzerlerinden ayıran özelliği dövüldüğü elementin dünyaya ait olmaması.

Tentetsutou (Sword of Heaven) adı verilen Katana, Japon Katana ustası Yoshindo Yoshiwara tarafından dövülmüş. Diğer Katanalardan farkı ise kullanılan elementin dünyaya ait olmamasından kaynaklanıyor. 4 milyar yıl önce dünyaya düştüğü iddia edilen bir meteor çukurundan alınan elementlerle dövülen kılıç, Gibeon demiri denen ve meteorların dünyaya düştüğü anda toprakla temasında oluşan bir metalden oluşuyor.

Tentetsutou’nun ham maddesi dünya üzerinde başka hiç bir yerde yok. Son derece ince ve keskin olan Katana, şimdi Japonya'da bir iş merkezinin bir müzesinde sergileniyor.

Katananın bir meteordan oluşuna madenle dövülmüş olması onu dünya üzerinde en değerli silahlardan biri yapıyor. Paha biçilemez olan bu Japon savaş silahının ustası Yoshindo Yoshiwara’da ülkesinde çok saygı duyulan bir usta. Hala katana yapan usta şimdiye kadar sayısız belgesele de konu olmuş. 

Samsung ve Samsonite Hiç Kaybolmayan Bavul Yaptılar

Stephen Hawking Yapay Zekaya Karşı İnsanlığı Uyardı: 100 Yıl Sonra Kıyamet

YORUMLAR