Syberia Ücretsiz Oldu!

Syberia ücretsiz

Yılların eskitemediği macera oyunlarından bir tanesi olan Syberia, 2002 yılında yayınlanmış ve oldukça beğenilmişti. Bugün yapılan açıklamayla çok sevilen oyunun GOG üzerinden ücretsiz olarak edinilebileceği duyuruldu.

2002 yılında Fransız oyun geliştirme stüdyosu Microïds tarafından geliştirilen Syberia, Benoit Sokal tarafından yazılmış ve yönetilmişti. Bir avukatlık şirketinde çalışan ve kariyerinin henüz başında olan Kate Walker isimli bir karakteri yönettiğimiz oyunda, amacımız Valadilene'deki Voralberg fabrikasını satın almak için bir imza almaktı. Uzunca bir yolun ardından imzasını alacağımız kişinin hayatını kaybettiğini ve varisinin Syberia isimli bölgede olduğunu öğrendiğimiz oyunda, yedi hedefimiz Syberia’ya gitmek oluyordu. Bir trene binerek Syberia’ya ulaşmak adına çeşitli bulmacaları çözdüğümüz ve hikayeyi takip ettiğimiz yapım, bizlere yaşattığı deneyimle o yılların en beğenilen oyunlarından bir tanesi olmuştu.

İlk oyunun ardından 2004 yılında Syberia II ile karşımıza çıkan yapımcılar, sonrasında uzun süreli bir sessizliğe bürünmüşler ve en sonunda Mayıs 2017’de Syberia 3’ü çıkarmışlardı. Daha çok Telltale oyunlarında gördüğümüze benzer şekilde bölüm bölüm yayınlanan Syberia 3’ün en son bölümü de geçtiğimiz günlerde yayınlanmış ve hikayesi tamamlanmıştı. Bunu kutlamak adına harekete geçen Microids, serinin ilk oyununu GOG üzerinden ücretsiz yaptı.

Bir süreliğine ücretsiz olan ve bu süre içerisinde kütüphaneye eklendikten sonra sonsuza kadar hesabınızda kalacağı açıklanan Syberi’yı edinmek için GOG.com adresine girmeniz ve bir hesap oluşturduktan sonra Syberia’yı kütüphanenize eklemeniz gerekli. Bununla birlikte Syberia 3’ün de yüzde 57 gibi bir indirimle GOG üzerinden satıldığını da hatırlatalım.

YORUMLAR