Tab S8, Lenovo'nun İlk Intel İşlemcili Tableti Olacak

Tab S8, Lenovo'nun İlk Intel İşlemcili Tableti Olacak

Almanya Berlin’de düzenlenen tüketici elektroniği fuarı IFA 2014’te yine etkinliğe damga vuracak cihazlar tanıtılıyor. Bu cihazlardan bir tanesi de Intel işlemciye sahip olmasıyla ilgi toplayan Tab S8.

Mobil dünyayı takip ediyorsanız tablet piyasasının giderek büyüdüğünü gözlemlemişsinizdir. Mevcut tablet seçeneklerine gün geçtikçe yepyeni modeller katılıyor. Bu cihazların hepsinin tek bir ortak amacı var o da kullanıcılara en iyi fiyat/performans oranını sunabilmek.

Tab S8, Intel işlemciye sahip olmasıyla Lenovo için bir ilk olma özelliğine sahip. Dört çekirdekli Intel Atom işlemci tarafından hayat bulan bu tablet 1.3 GHz saat hızına sahip. Daha fazla performans beklediğiniz zamanlarda bu hız 1.86 Ghz’e kadar yükselebiliyor.

Lenovo bu tabletinde mevcut RAM miktarını artırarak, 1920x1200 çözünürlüğe sahip bir ekran eklemiş. Cihazın kameraları standartlar dahilinde seyrediyor. Önde 1.6 megapiksel, arkada ise 8 megapiksellik kameralara yer verilmiş. İşletim sistemi olarak ise Android 4.4 cihaza uygun görülmüş.

Lenovo tarafından yapılan açıklamalar söz konusu bu tabletin ay içerisinde 199 dolardan satışa sunulacağını işaret ediyor. Siz de tablete ilişkin fikir ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

FIFA 15 Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri Ne Olacak?

YORUMLAR