Tabletlerde Windows Phone Masaüstü Rüyası Gerçek Oluyor

Tabletlerde Windows Phone Masaüstü Rüyası Gerçek Oluyor

Windows işletim sisteminin en önemli parçası masaüstü. Ancak tabletlerde bu sistem oldukça kullanışsız ve ergonomik olmayan sonuçlar doğuruyordu. Microsoft Windows Phone masaüstünü tüm tabletlere uygulamaya hazırlanıyor. 

Windows 8 ile beraber hayatımıza giren 'metro', masaüstü PC kullanıcıları için çok verimli olmamıştı. Aynı şekilde tablet kullananlar da, özellikle 8 inçten küçük ekranlarda türlü zorluklar çekiyorlardı. Windows Phone kullanıcıları için ise hayat bu kadar zor değildi. Onlar zaten küçük ekranlar için uyarlanmış işletim sistemleriyle mutluydular.

Bir işletim sisteminin bu kadar farklı masaüstü çeşidinin olması sonunda Microsoft'u harekete geçirdi ve tabletler için Windows Phone masa üstü düzenine geçileceği müjdesi geldi. 

Windows 10 ile beraber tabletler bu sistemi tamamen Windows Phonemasaüstü ara yüzüyle edinebilecekler. Böylelikle 8 inçten küçük tabletlerde uygulama ikonlarına daha rahat ulaşabilecekler. 

Masaüstü olmayan Windows uygulaması adı verilen bu sistem aslında tamamen Windows Phone ara yüzünün tabletlere uyarlanarak Windows 10 ile uyum sağlamasını amaçlıyor. 

Windows Phone 10 Yola Çıktı

HTC Windows Phone 8S

Nokia Lumia 820

YORUMLAR