Take Two, 2 Tane GTA 5 Hile Aracını Daha Kapattırdı

Take Two, 2 Tane GTA 5 Hile Aracını Daha Kapattırdı

Anlaşılan o ki GTA 5'in yayıncısı Take Two, GTA Online için kullanılan hile ve hack araçlarının kökünü kazımaya niyetli.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Take Two'nun adı, en yaygın olarak kullanılan GTA 5 mod yükleme aracı olan Open IV'ü kapattırmasıyla gündeme gelmişti. Open IV, direkt olarak bir GTA 5 hack aracı değildi ve oyunun online modu için tasarlanmamıştı. Fakat bazı oyuncular Open IV'ü GTA 5'in güvenlik sistemlerini aşmak için kullandığı için böyle bir girişimde bulunulmuştu.

Take Two'nun yeni girişimi ise doğrudan GTA 5 hile araçlarına yönelik. Force Hax ve Menyoo adlı bu hile araçları direkt olarak oyunun online oyun modunda haksız avantaj kazanılmasını sağlıyordu. Kendini "GTA 5 PC modculuğunun karanlık tarafı" olarak tanımlayan Force Hax, Rockstar'ın anti-hile sistemlerine yakalanmadığını iddia etmekteydi, taa ki örtü altından hukuksal işlem sopasını görene kadar. Üstelik bu araç aylık üyelik ücreti karşılığında oyunculara hizmet veriyordu. GTA Online'de hile yapmak istiyorsanız, Force Hax'i indirip aylık üyelik ücretini ödeyerek kullanmaya başlıyordunuz. Force Hax'in GTA Online'dan dolaylı olarak gelir elde eetmesi bu aracı daha da ağır hukuki yükümlülüklerin altına sokabilirdi.

Menyoo da benzer şekilde GTA Online'da ücret ödediğiniz taktirde hile yapmanıza izin veriyordu; fakat tek kişilik oyun modunda ücretsiz kullanılabiliyordu. Menyoo da Take Two'nun hile araçları kıyımına başlaması ve kendisine bir uyarı göndermesi üzerine faaliyetlerini durduracağını duyurdu. Üstelik bu aracın satışından elde edilen gelir Take Two tarafından belirtilen hayır organizasyonlarına bağışlanacakmış.

Open IV için ise oyuncular change.org üzerinde kampanya başlatmış, GTA 5'i Steam üzerinde yerden yere vurmuştu:

GTA 5, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi!

YORUMLAR