Taksici, Uberci Sandığı Servis Şoförünü Bıçakladı! İşte O Anlar

Taksici, Uberci Sandığı Servis Şoförünü Bıçakladı

İstanbul'un Fatih ilçesinde yaşanan olayda, bir taksici tartıştığı servis şoförünü Uberci zannederek bıçakladı. Anbean kameralara yansıyan olayda aldığı bıçak darbeleriyle yaralanan servis şoförü, apar topar hastaneye kaldırıldı.

Taksiciler ile Uberciler arasında yaşanan ve silahlı saldırılara kadar varan olaylar, az kalsın bir servis şoförünün hayatına neden oluyordu. 

Geçtiğimiz Pazartesi günü İstanbul'un Fatih ilçesindeki Kemalpaşa mahallesinde yaşanan olayda, 55 yaşındaki Mustafa Aydınoğlu isimli servis şoförü, taşıdığı hacı kafilesini indirdiği sırada aynı yolda seyreden bir taksi sürücüsü tarafından küfür yağmuruna tutuldu.

taksici uberci

Servis şoförü Mustafa Aydınoğlu

İddiaya göre, servis şoförünü Uberci sanan taksici, daha sonra aracından inerek Aydınoğlu'na yanındaki bıçak ile saldırdı. Kolundan ve vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı bıçak darbeleriyle ciddi şekilde yaralanan 55 yaşındaki servis şoförü, olay yerine çağırılan ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Güvenlik kameralarının saniye saniye kaydettiği saldırıyı gerçekleştiren taksici ise olay yerinden kaçtı. Yaşadığı saldırıyla ilgili açıklamalarda bulunan Mustafa Aydınoğlu, taksi şoförünün kendisini Uberci sandığını ve bu nedenle bıçakladığını söyledi. 

Mustafa Aydınoğlu'nun Açıklamaları ve Saldırı Anı:

Servis aracıyla taşıdığı kafileyi indirdiği sırada, taksi şoförüne arabasını biraz geri almasını söylediğini ifade eden Aydınoğlu, "O da herhalde beni Uberci zannetti. Bana küfür etmeye başladı. Sonra arabasına bindi. Ben de arabasına doğru yürüdüm. 'Niye küfür ediyorsun' dedim. 'Ben Uberci falan değilim' dedim. Sonra ayrıldım. Arabama doğru giderken, elim bir ısındı. Bir baktım ki elime bıçağı sokmuş" dedi.

"Ben ona müdahale ederken, karın boşluğuma, yüzüme bıçak salladı. Kanayan elime bez sararak müdahale ettim. Tam bir insan öldürmeye teşebbüstü" diyen Aydınoğlu, "Tedavi için hastaneye gittim. Koluma dikiş atıldı. O arada tansiyonum düşmüş, bayılmışım" ifadelerini kullandı.