Taksiciler Birliği Başkanı: Uber'e Binenler Vatan Hainidir

Taksiciler Birliği Başkanı Uber'e Binenler Vatan Hainidir

Uber-taksi arasındaki gerginliğin yavaş yavaş soğuduğu şu günlerde, İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı İrfan Öztürk'ten çok tartışılacak bir açıklama geldi. Uber kullanan vatandaşları vatan hainliğinliyle suçlayan Öztürk, şaşkınlık yaratan bir çıkışa imza attı. 

Gazetedamga’dan Ufuk Çoban’a röportaj veren İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı İrfan Öztürk, Uber-taksi gerilimini daha da tırmandıracak sözler sarfetti. 

Öztürk, "Uber bitecek bu net. Bunda bir sıkıntı yok, Uber San Francisco’da doğmuş bugün benim askerime silah sıkan Afrin’de askeri şehit eden hainlerin ürediği yerdir. Uber’e binen de kullanan da vatan hainidir" dedi.

"Uber Global Bir Hırsızdır"

Uber'in takcisilerin alanlarını gasp edip etmediği ile ilgili soruya cevap veren Öztürk, "Burada tüm sistem görevini doğru yapıyor. Yanlış olan işleyiş. Sen farklı amaçla izin almışsın ama taksi alanına giriyorsun. Diyelim ki sizin bir oteliniz var ve bir kampanya ile müşteri çekmek zorundasınız. Ne yapıyorsunuz yurt dışına reklam yapıyorsunuz. Transfer oda kahvaltı akşam yemeği tur ile benim fiyatım bu diyorsunuz. Diyelim ki İtalya’dan biri bunu kabul etti. Önce transfer ardından gelen yolcu ve hangi güzergâhtan hangi yolcuyu alacağınız belediyeye bildirilmek sureti ile fatura kesmek şartıyla onu havalimanından alıp bu transferi yapabilirsiniz. Ama bu sistemle taksicinin yolcusunu alıyor. Hatta ve hatta TÜRSAB’ta bu UBER denilen global hırsızlardan rahatsız. Çünkü vatandaşın bakışı sanki UBER ve yoluymuş gibi, global hırsızlar gibi gözüküyor" ifadelerini kullandı.

"Uber Eşittir PKK"

TAKSİ A.Ş. adındaki projeyle ilgili düşüncelerini açıklayan Öztürk, "Şimdi biz sektör olarak dörtte üçü basit usül mükellefi olan esnaf grubuyuz. Vergi statüsü olarak konuşuyorum. Şirket bazlı yaptığımız zaman vergi statüsü çok değişebilir. Esasında İstanbul’daki taksilerin kurtuluşu eğer ki yerel ve kanun koyucular tarafından korunursa sistem güzel" dedi.

"UBER eşittir PKK’dır, DEAŞ’tır resmen teröristtir. UBER hainlerin ürediği bir yer" diyerek çok tartışılacak bir çıkış yapan Öztürk, "UBER’e binen de kullananda vatan hainidir. Bu firma ABD firması etrafınıza baktığınızda en büyük hainlği yapan ABD. Vatandaş UBER’e biniyor mesela 100 TL olsun. Bu 100 TL dövize çevriliyor. Hollanda’da Deutsche Bank’a gidiyor. Oradan 20 TL’si  kesilip geri geliyor. Bu hainlik değil de nedir. İnsanlar döviz artmasın diye dövizlerini bozdurdu. Bu kampanyalar bu vatan için yapıldı. Ama şimdi UBER  denilen global, binen ve kullanan hırsızlar boşuna timsah gözyaşı dökmesinler" dedi.

"Sektörü Ben Kurtardım"

İstanbul'da belli plakaların olduğunu ve şikayetlerini bildirmeye devam ettiklerini belirten  İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı, şu ifadeleri kullandı:

"Akil insanları çağır heyet oluştur. Bir sistem belirleyin sonra taksi sektörünü büyük bir alana davet edin. Sektörüme girmeye çalışan hırsızlara karşı ve ayrıyetten idarecilere karşı taksici birlik içerisinde dedirtebilirsen ve oradan da bir deklerasyonla çıkarsan. Bir gün sonra da her binen yolcumuza bir tane gül hediye ettiğimiz zaman İstanbul halkının bize karşı olan bakışı değişir. Bu da olmazsa bir yolcunun kapısını çalıp gül dağıtalım. Oda başkanı dediğimiz zaman sanki sektörün  tek yetkilisi olarak gözüküyor 23 tane daha oda var. Bir araya gelinmeli. Ben o gün oraya çıkmakla sektörü kurtardım"

İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı İrfan Öztürk'ün açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşamayı unutmayın.

YORUMLAR