Taleworlds, Mount & Blade 2 Çıkış Tarihi Hakkında Açıklama Yaptı

Taleworlds, Mount & Blade 2 Çıkış Tarihi Hakkında Açıklama Yaptı

TaleWorlds Entertainment, oyuncular tarafından heyecanla beklenen Mount & Blade 2 için, önümüzdeki günlerde düzenlenecek Gamescom 2017 öncesinde yeni açıklamalar yaptı.

Mount & Blade 2 seneler önce duyurulmuş olsa da halen resmi bir Mount & Blade 2 çıkış tarihi elimizde yok. Taleworlds, bu konu ile ilgili olarak bir hayli ağır davranıyor ve ağzını sıkı tutuyor. Oyunun oynanış videoları yayınlanalı bir hayli uzun zaman oldu, bu oynanış videoları bize oyunun büyük ölçüde hazır olduğu izlenimi vermişti. Taleworlds buna rağmen Mount & Blade 2 için kesin bir tarih vermemişti. Peki, Gamescom 2017'de Taleworlds bir değişiklik yapıp bize Mount & Blade 2 çıkış tarihini müjdeleyecek mi? Bu sorunun cevabı maalesef ki hayır.

Geliştirici blogunda neden Mount & Blade 2 için bir çıkış tarihi belirlemediğini açıklayan Talewords, bu durumu çalışma şekillerine bağlıyor. Paylaşılan bilgilere göre Taleworlds, kesin bir çıkış tarihi belirleyip son ana kadar oyunu yetiştirmek için çalışan bir firma değilmiş. Taleworlds geliştiricileri oyun yapmayı sevdikleri için bu işin içindeymişler ve ellerinden gelen en iyi şekilde oyunları geliştirmeyi tercih ediyorlarmış. Oyuncuların, kendilerini tamamen adamadıkları ve ellerinden gelenin en iyisini yapmadıkları bir oyunu haketmedikleri notu düşülüyor.

Taleworlds, oyun motorunu tamamen sıfırdan inşa ettikleri, yeni bir teknolojiye geçiş yaptıkları için oyunun geliştirilme sürecinin uzun olduğunu açıklıyor. 5 senelik bir süre gerçekten de uzun; fakat Taleworlds'e göre bu süre Mount & Blade 2 gibi geniş çaplı ve zengin içerikli bir oyun için uzun değil.

Umarız Mount & Blade 2 çıkmadan önce, oyunun kullandığı teknoloji eskimez ve günümüzün standartlarının altında kalan bir oyun karşımıza çıkmaz. Taleworlds, oyunun çıkış tarihini vermese de Gamescom'da E3 2017'deki Mount & Blade 2 demosundan farklı bir içeriğin paylaşılacağı müjdesini veriyor.

Mount & Blade II: Bannerlord'dan E3 2017 Videoları

YORUMLAR