Tam Dokunmatik Ekranlı BlackBerry Z3, Göründü

Tam Dokunmatik Ekranlı BlackBerry Z3, Göründü

BlackBerry’nin Foxconn tarafından üretilen ilk akıllı telefon modeli Z3, basından geldiği belirtilen bir fotoğrafla birlikte göründü. "Jakarta" kod adını taşıyan BlackBerry Z3’ün tasarım ve donanıma ilişkin detaylar haberimizde.

BlackBerry’nin en yeni ürünleri hakkındaki bilgileri teknoloji severlerle paylaşan N4BB.com sitesi üzerinde BB10 ile güçlendirilmiş ilk tam dokunmatik akıllı telefon modeli BlackBerry Z3’ün fotoğrafı paylaşıldı. Render görsellere bakıldığında daha dikdörtgen yapıda oldukça keskin köşeli bir BlackBerry cihazı kullanıcılarını bekliyor. Güç, ses ve sessize alma tuşlarının telefonunun sol kenarına, micro-USB portunun alt kenara, 3.5mm ses girişinin ise üst kenara konumlandırıldığı ve kaymayı önleyen dokulu yüzeye sahip olduğu göze çarpıyor.

BlackBerry odaklı başka bir web site olan BBin.in ‘in yayınladığı bilgiler ışığında BlackBerry Z3, 5 inç 540 x 960 piksel çözünürlük sunan LCD ekrana sahip olacak ve gücünü 1.2GHz hızda çalışan çift çekirdekli işlemci ve 1.5GB RAM’den alacak. 5 megapiksel arka yüz, 1.1 megapiksel ön yüz kamerası ile donatıldığı belirtilen telefonun 2650mAH’lik bataryası çıkarılamayacak.

24 Şubat’ta İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması beklenen BlackBerry Z3, BlackBerry CEO’su Chen’in söylediğine göre Mart veya Nisan ayında Endonezya pazarında piyasaya giriş yapacak.

Sony Xperia Z2 Tablet'in Teknik Özellikleri Sızdırıldı

YORUMLAR