Tam Gün Eğitim Gelecek, Öğrenciler Daha Az Bilgisayar Başında Kalacak

Tam Gün Eğitim Gelecek, Öğrenciler Daha Az Bilgisayar Başında Kalacak

2019 yılından başlayarak öğrenciler bilgisayarlarına daha az vakit ayıracaklar. Yeni eğitim programına göre ikili eğitim dönemi sona eriyor. Başbakan Binali Yıldırım “Öğrencilerin hoşuna gitmeyecek belki ama artık yarım gün değil tam gün eğitim görecekler. Bunu 2019’da gerçekleştireceğiz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım bugün açıkladığı Orta Vadeli Programa dahil ettiği eğitimle ilgili paragraf dikkat çekiyor. Yıldırım eğitim sistemiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Nasıl işe gidiyorsun, sabah gidip akşam geliyorsun. Okula da sabah gidip akşam gelinecek” dedi.

Öğrencilere daha az özel zaman mı kalacak?

Durum böyle olunca saat 9 gibi okula giren öğrenciler, saat 4 gibi okuldan çıkacaklar. Bu zaman aralığı hakkında bir bilgi verilmese de 1980 öncesinde tedrisat böyleydi. 9:00-12:00 arası 3 ders ve öğle yemeğini takiben 13:00-16:00 arası 3 ders olacak şekilde 7 saat okulda vakit geçiriliyordu.

Sistem yine böyle işlerse öğrencilere bilgisayar başında zaman geçirmek için çok fazla fırsat kalmayacak. 2019 yılında başlaması öngörülen sistem için her ne kadar daha vakit olsa da oyun, ödev ve boş zaman programlarınızı daha dikkatli yapmanızı tavsiye ediyoruz. 

Öğretmenler İçin En İyi Android Uygulamaları

Yetişkinler İçin En İyi 10 Android Eğitim Uygulaması

Öğrenciler İçin Android Uygulamaları

YORUMLAR