Tamindir Oyunların Türkçe'ye Çevrilmesine Destek Oluyor

Tamindir Oyunların Türkçe'ye Çevrilmesine Destek Oluyor

Türkçe dil desteğine sahip oyun deyince sayabileceğimiz yapımlar bir elin parmak sayısını geçmiyor. Oyun geliştiricilerinin oyunlarına Türkçe dil desteği vermeleri için apayrı bir bütçe ayırmaları ve buna zaman harcamaları lazım ve bunun için de o oyunun ülkemizde istenilen satış rakamına ulaşması gerekiyor.

Video oyunları konusunda ülkemizin çok gerilerde seyrettiği bir gerçek, bu hem oyun geliştirme olsun hem de oyun tüketimi olsun durum aynı. Durum böyle olunca oyun geliştiricileri oyunlarında Türkçe’ye yer vermiyorlar. Ancak Oyunçeviri ekibi herhangi bir stüdyoları olmamasına ve çok büyük bütçelere sahip olmamalarına rağmen bu işi severek yapıyor üstelik hiçbir karşılık beklemeden.

Türk oyun sektörüne çok büyük katkıları olan ve katkılarını sağlamaya devam eden Oyunçeviri ekibi amatör imkanlarla profesyonel bir şekilde çalışıyor. Şimdiye kadar 60'a yakın oyuna Türkçe dil desteği kazandıran ekip çalışmalarına devam ediyor ve bu sayıyı gün geçtikçe arttırıyor. Tamindir olarak, çalışmalarını hayranlıkla takip ettiğimiz Oyunçeviri ekibinin dosya depolama sponsoru olduk. Bundan böyle Oyunçeviri ekibince hazırlanmış olan Türkçe Oyun Yamalarını Tamindir üzerinden indirebileceksiniz.

Oyunçeviri ekibine çalışmaları için Türk oyuncuları adına teşekkür ediyoruz ve yeni çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz.  Oyunlar artık Türkçe…

YORUMLAR