Tanıtımına 1 Gün Kala Kesinleşen iPhone 8 Özellikleri

Tanıtımına 1 Gün Kala Kesinleşen iPhone 8 Özellikleri

Yeni iPhone konusunda sızıntı günlerinin artık sonuna geldik. Aylardır merakla beklenen, her gün hakkında bir şeyler çıkan meşhur iPhone, yarın Tim Cook tarafından Steve Jobs anısına yapılan salonda tanıtılacak ve her dedikoduya nokta koyulacak. Telefon tanıtılmadan her şeyi sızdı desek yanlış olmaz. Ancak son sızan kodlar ve belgeler iPhone'un çoğu özelliğini detaylandırmış durumda. 

Sızıntılara göre 3 telefon bizleri bekliyor. iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X. Apple'ın iPhone 7S'i neden atlayacağı ise lansmanda açıklanacaktır. 

Kaynak kodlarına göre iPhone X, kablosuz şarjı destekleyecek ve harici bir kablosuz şarj standı Apple tarafından yaklaşık 200 dolara satılacak. Kablosuz şarj standının ayrıntılarını iPhone 8'in Kablosuz Şarj Standı Görüntülendi haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Performans tarafında ise ciddi iyileştirmeler olduğunu söylemek mümkün. Apple'ın yeni mobil işlemcisi A11 önceki nesilden çok daha yüksek performans sunacak gibi görünüyor. 4 çekirdekli bir yapıya sahip olan A11'in, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ta bulunan çift çekirdekli A10'dan tam olarak ne kadar hızlı olduğunu ise Apple, lansmanda mutlaka açıklayacaktır. Ancak karşılaştırma yapmak gerekirse iPad Pro ile harikalar yaratan A10X işlemcisinin 3 çekirdekli olduğunu göz önüne alabiliriz. Tabi yeni işlemcinin çalışma hızının ne olacağı da burada çok önemli bir paya sahip. 

Kameraya geldiğimizde, Apple'ın yine mükemmel bir donanım ve performans uyumu yakalayıp çok güzel fotoğraf ve videolar ortaya çıkaracağını şimdiden görür gibi olabiliyoruz. 4K 60 FPS ve 1080P 240 FPS video çekebileceği sızan iPhone X'teki bu özelliğin yazılım güncellemesi ile bir süre sonra iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'a geleceği de bilgiler arasında. Kameraya iOS 11 ile yeni modlar geleceği ve portre modunun bir üst seviyeye çıkacağı da kesinleşmiş diyebiliriz.

Son sızıntı ise boyutlandırma, butonlar ve FaceID hakkında. Önceki iPhone'lardan büyük olması beklenen iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ta herhangi bir ana ekran tuşu bulunmayacak. Yana ise bir tuş daha eklenmesi gündemde. FaceID teknolojisi ile sadece telefonun tuş kilidi açılmayacak aynı zamanda güç butonuna iki kez basılması ile Apple Pay ödemelerini FaceID ile doğrulayarak yapabileceksiniz. Tabi Apple Pay özelliği her ne kadar şimdilik bizi çok ilgilendirmese de ileride ülkemizde de kullanılabilir olmasını bekliyoruz. Aynı zamanda FaceID'nin iPadlere de geleceği sızan kodların içinde yakalanmış. Bu özelliğin önümüzdeki sene tanıtılacak iPad'lerle mi geleceği yoksa yazılım güncellemesi ile mevcut iPad'lere mi geleceği konusunda bir açıklama bulunmuyor.

iPhone 8 İle İlgili 2 Yeni Özellik Sızdırıldı

iPhone 8 Diğer iPhone Modellerinin Yanında Nasıl Duracak?

YORUMLAR