Tarantino'nun Yeni Filminin Kadrosuna Margot Robbie de Katıldı

Tarantino'nun Yeni Filminin Kadrosuna Margot Robbie de Katıldı

Efsane yönetmen Quentin Tarantino'nun Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio gibi iki dev ismi bir araya getirecek One Upon a Time in Hollywood filminin kadrosuna Margot Robbie de katıldı.

1992 yılında yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Reservoir Dogs ile adını duyuran Tarantino, akabinde yaptığı 7 filmle sıradışı bir sinema dünyasının kapılarını araladı. 

Doğrusal olmayan öykü akışını, diyalogları ve kanlı şiddet sahnelerini cesurca gösteren Oscar ödüllü yönetmen, 9. filmi olacak One Upon a Time in Hollywood ile geri dönüyor.

Başrollerini Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio'nun paylaşcağı filmin kadrosuna Burt Reynolds'tan sonra, Suicide Squad'da gösterdiği performansla sükse yapan Margot Robbie de dahil oldu.

margot robbie

Margot Robbie ve Sharon Tate

Leonardo DiCaprio, Vahşi Batı filmlerinin yıldızı Rick Dalton'ı canlandırırken, Dalton’un yıllarca dublörlüğünü yapmış olan Cliff Booth'a ise Brad Pitt hayat verecek. Son olarak filmin kadrosuna dahil olan Margot Robbie'yi, Manson tarafından cinayete kurban giden Sharon Tate olarak izleyeceğiz.

Tarantino daha önce de beraber çalıştığı DiCaprio ve Pitt hakkında, "Robert Redford ve Paul Newman’dan bu yana en heyecan verici ikili" diyor. DiCaprio ise çok heyecanlı olduklarını ve filmin Tarantino'nun başyapıtlarından birisi olacağını söylüyor.

1969 Los Angeles’ında geçecek olan film, Charles Manson cinayetlerinin olduğu döneme ayna tutacak. Amerikan kamuyonu derinden etkileyen olayda, ünlü yönetmen Roman Polansky’nin eşi Sharon Tate, karnındaki sekiz buçuk aylık bebeği ile seri katil Charles Manson’ın liderliğindeki tarikat üyeleri tarafından vahşice öldürülmüştü. Tarantino'nun yeni filminde Beverly Hills’deki bu tüyler ürpertici kanlı cinayete tanıklık edeceğiz.

Charles Manson

Charles Manson

Öte yandan Charles Manson karakterine kimin hayat vereceği ya da bu cinayetin filme nasıl bir etkisi olacağı gibi konular hala belirsizliğini koruyor. Zira gelen haberler, filmin tamamen Tate cinayetine odaklanmayacağını, dönemin Hollywood'unda yaşanan diğer çarpıcı olayları da konu edeceğini söylüyor. Ancak şu bir gerçek ki, gerek yönetmen gerekse oyuncu kadrosuyla efsane bir filmin ayak seslerini duyar gibiyiz.

İkonik yönetmenin dokuzuncu filmi olacak One Upon a Time in Hollywood'un 9 Ağustos 2019 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.