Tarayıcınızın Sizi Nasıl Gözetlediğini İspatlayan Web Sitesi: ClickClickClick

Tarayıcınızın Sizi Nasıl Gözetlediğini İspatlayan Web Sitesi: ClickClickClick

Tarayıcınızı çok güvenli mi sanıyorsunuz? Onun sizin hareketlerinizi takip etmemesi için türlü üçüncü parti uygulamalar veya eklentiler mi kullanıyorsunuz? Peki, size kötü bir haberimiz var!
Gerekli kod parçacıkları ile donatılmış web sitesi ClickClickClick, tarayıcınızla ne yaptığınızı saniyesi saniyesine takip ediyor. Bununla da kalmıyor, takip ettiği her hareketinizi anında yazılı ve sözlü olarak rapor ederek sinirinizi de bozuyor.

Sıkılgan ve alaycı bir ses tonuyla “Kullanıcı fareyi sağa 5 derece hareket ettirdi, kullanıcı çok tembel biri, hareketsiz duruyor, kullanıcı neler olduğunu anlamaya çalışıyor, kullanıcının sosyal hayatı sıfır boş duruyor, kullanıcı tarayıcının boyunu değiştirdi, yeni pencere açtı” gibi son derece rahatsız edici raporlar veren ClickClickClick, aslında bir yandan tarayıcıların her şeyi nasıl takip edebileceğini de kanıtlamış oluyor.

Sayfaya ilk girdiğinizde bir süre atıl kalan tarayıcının sağ üst tarafından aşağıya doğru yavaş yavaş tüm yaptığınız her şeyin kayıt edildiğini görmek, size eğlenceli olduğu kadar da ürkütücü gelecek. Bu arada hatırlatalım, hangi tarayıcıyı denerseniz deneyin ClickClickClick sizi takip etmekten vazgeçmiyor.

YORUMLAR