Taylor Swift Yeni Şarkısıyla Rekorları Yerle Bir Etti!

Taylor Swift Yeni Şarkısıyla Rekorları Yerle Bir Etti!

Taylor Swift’in "Look What You Made Me Do" adlı yeni şarkısının klibi, YouTube'ta 24 saat içinde 31 milyon izleme sayısını aştı. Bu rekor daha önce 24 saat içinde 27 milyon izleme sayısına ulaşan Adele’in "Hello" videosuna aitti.

Taylor Swift geçtiğimiz günlerde merakla beklenen yeni albümü Reputation‘ı duyurmuştu. Albümün piyasaya çıkmasından önce gün yüzüne çıkan Look What You Made Me Do şarkısının klibini MTV Müzik Ödülleri vesilesiyle seyrettik. Bu yeni parça daha YouTube’daki ilk gününde önemli bir rekora imza attı.

Geçtiğimiz hafta duyurulan yeni albümden önce Taylor Swift bir süre inzivaya çekilmişti. Sosyal medya hesaplarını sıfırlayan başarılı şarkıcı daha sonra hayranları için ipuçları bırakmaya başladı. En sonunda da Reputation isimli albümünün 10 Kasım‘da satışa çıkacağını duyurdu. Bu albümde yer alan ilk parça olan Look What You Made Me Do ise geçtiğimiz perşembe günü ortaya çıktı.

Swift’in son yıllarda yaşadığı problemlere değinen şarkı kısa sürede büyük ilgi gördü. Şarkının göndermelerle dolup taşan klibi ise ilk kez MTV Müzik Ödülleri‘nde yayınlandı. Çok konuşulan bu video daha ilk gününden 31 milyon izlenme sayısına ulaştı. Böylece YouTube’da 24 saatinde en fazla izlenen müzik videosu oldu.

Adele'in 23 Ekim 2015'te piyasaya sürülen "Hello" videosu 27.7 milyon görüntüleme rekoruna sahipti. 24 saat içinde Youtube'ta izlenen en çok beş video arasında Swift'in "Bad Blood", Nicki Minaj'ın "Anaconda" ve Miley Cyrus 'Wrecking Ball' şarkıları yer alıyor. Şarkı şu an 50 milyon izlenme sayısını geçti.

Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin seslendirdiği “Despacito” 7 ay gibi kısa bir süre içinde “YouTube’un en çok izlenen videosu” unvanını almıştı. Swift’in pazarlama hamlesi, Look What You Made Me Do’nun bu unvanının yeni sahibi olması ihtimalini artırıyor.

Taylor Swift’in Look What You Made Me Do klibine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Taylor Swift Sosyal Medyaya Veda Etti!

Spotify, Adele ve Taylor Swift Gibi Ünlülerle Girdiği Savaşı Kaybediyor

Taylor Swift Tek Hareketiyle Apple'da Dengeleri Değiştirdi, Koca ŞirketiTitretti

YORUMLAR