TeamViewer Dün Söylediklerinden Dolayı Kullanıcılarından Özür Diledi

TeamViewer Dün Söylediklerinden Dolayı Kullanıcılarından Özür Diledi

TeamViewer kullanıcılarının kişisel hesaplarına Mayıs ayının son haftası siber korsanlar saldırılar düzenlenmişlerdi. Birçok hesap ele geçirilmiş ve uygulamaya bağlı olan PayPal hesaplarının içi boşaltılmıştı.

Kullanıcılar yaşadıkları şoku henüz atlatamamışken TeamViewer’dan gelen zehir zıkkım bir açıklama, uygulamanın kullanıcılarını çileden çıkartmaya yetmişti. Saldırının fark edilmesinin hemen arkasından TeamViewer yöneticileri yaptıkları açıklamayla, uygulamada ve güvenlik algoritmalarında her hangi bir sıkıntı olmadığını, bu güvenlik sızıntısının tamamen kullanıcıların dikkatsizliklerinden kaynaklandığını ifade ettiler. Kısaca TeamViewer “Valla biz de bir sıkıntı yok siz kendinize bakın” tavrıyla son derece ayıp etmişti.

Ancak şirket o kadar büyük bir tepki aldı ki, bugün tüm bu açıklamalarını yutmak zorunda kalarak “şirketin dikkatsizce” açıklama yapmasından dolayı özür dilemek zorunda kaldı. Kullanıcıların kendi dikkatsizlikleri sonucu olarak sorumluluğu üzerinden atmak isteyen TeamViewer sözcülerinin adına özür dileyen yönetim kurulu üyeleri, TeamViewer’ın kimseyi işaret etmek istemediğini, yaşanan sıkıntılardan dolayı şirketin de sorumluluk alacağı noktalar olduğunu dile getirdiler. Ancak yine de alttan alta şirketi olaydan ayrı tutarak, “kullanıcı hatası” söylemini yumuşatmaktan çok da öteye geçmediler.

TeamViewer Hacklendi, Kişisel Hesaplar Ele Geçirildi

 

YORUMLAR