Tecavüzcü, Tecavüz Görüntüleri Snapchat'te Yayınlanınca Yakalandı

Tecavüzcü, Tecavüz Görüntüleri Snapchat'te Yayınlanınca Yakalandı

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada sıradışı bir tecavüz olayı ortaya çıktı ve Snapchat, tecavüzcünün yakalanmasına yardımcı oldu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda farklı tecavüz olayları sosyal medyaya yansımış ve büyük tepki çekmişti. Önceki olaylarda tecevüz olayı canlı yayın ile paylaşılmıştı. Kan dondurucu bu olayın ardından yaşanan son olayda ise durum biraz farklı. Bu sefer tecavüzcü yerine tecavüz kurbanı kadın olayın görüntülerini Snapchat'e yükledi ve tecavüzcünün yakalanmasını sağladı.

Amerika'nın Ohio eyaletinin Marblehead bölgesinde yaşanan olayda 77 yaşındaki James Allen, Snapchat'teki görüntülerden teşhis edilerek polis ekiplerince gözaltına alındı. Fakat zanlının gözaltına alınmasından önce polis 20 yaşındaki bir kadını kontrol etmek için kadının evini ziyaret etmişti. Bu kadın, James Allen'ın üvey torunuydu ve kadının bir arkadaşı polisi arayarak arkadaşının iyi olup olmadığının kontrol edilmesini istemişti. Polis ekibi evi ziyaret edip Allen ve üvey torunu olan kadın ile görüştüğünde herhangi bir problem olmadığı kanısına varmıştı.

İlerleyen saatlerde Snapchat'e bir video düşmüştü ve bu videoda genç bir kadının tevacüze uğradığı görülüyordu. Bu video polise bildirildikten sonra polis görüntüleri inceledi ve tecavüzcünün James Allen olduğunu tespit etti. James Allen tecavüz iddiasıyla tutuklandı ve 1 milyon dolarlık kefalet belirlendi.

Olayın birden fazla şok edici özelliği bulunmakta. İlk olarak tecavüzcü, 20 yaşındaki genç kadının üvey dedesi. İkinci olarak Snapchat'te paylaşılan tecavüz görüntüleri tecavüze uğrayan genç kadın tarafından yüklenmişti. Kadının, mahkemeye delil sunabilmek ve James Allen'ın kolayca yakalanmasını sağlayabilmek adına böyle bir yola başvurduğu tahmin ediliyor.

Facebook'da Canlı Yayınlanan Tecavüzü Kullanıcılar Kılını Kıpırdatmadan İzledi

YORUMLAR