Türk Öğrenci Geliştirdiği Uygulama ile Microsoft'un Dikkatini Çekti

Türk Öğrenci Geliştirdiği Uygulama ile Microsoft'un Dikkatini Çekti

Bursa'da yaşayan bir lise öğrencisi kendi başına geliştirdiği "Events Here" uygulaması ile Microsoft'un dikkatini çekmeyi başardı. 

Türkiye'de henüz ciddi bir sosyal medya girişimi bulunmazken Bursa'lı bir lise öğrencisi geliştirdiği proje ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Küçük yaşlardan itibaren bilgisayar bilimlerine merak saran Sertan Helvacı, geliştirdiği "Events Here" uygulaması ile Microsoft'un dikkatini çekti. Uygulaması ile Microsoft'tan ilgi gören Helvacı, Microsoft'un tüm ürünlerini ücretsiz kullanma hakkına sahip olurken ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi'nden de tam burs kazandı.

Küçük yaşına rağmen geleceğin en parlak yazılım geliştiricileri arasında gösterilen Sertan Helvacı, geliştirdiği uygulama ile ülkemizdeki pek çok gence örnek oldu. Yazılım ve teknoloji alanında son yıllarda somut ilerlemeler kaydedemeyen Türkiye, Helvacı sayesinde bir adım daha öne çıkmış oldu.

Events Here Uygulaması Nedir?

Ülkemizde sosyal medya uygulamaları alanındaki yetersizliğe bir çözüm olarak geliştirilen uygulama ile ilgi alanlarınıza göre aramalar yapabileceksiniz. Uygulama bulunduğunuz konumu merkez kabul ederek 25 km uzağınızdaki tüm etkinlikleri tarıyor ve sonuç olarak listeliyor. Etkinlikler arasında dilediğinize katılabilecek ve yeni insanlarla tanışabileceksiniz. 

Geliştirdiği yazılım hakkında bilgiler veren Helvacı, "Uygulamaya giriş yaptığınızda size ilgi alanlarınızı soruyor. İlgi alanlarınızı seçtiğiniz zaman sizin merak alanınıza uygun faaliyetleri vermeye başlıyor. Facebook’da etkinlik oluşturma sistemi mevcut, ama sadece davet edilen kişilerin gelmesini ve sadece arkadaş çevrelerinin toplanmasını sağlıyor. Biz bunu aşmak istiyoruz. Herkesin yakın çevresindeki insanlarla tanışmasını ve bir arada vakit geçirmesini sağlamak istiyoruz. Uygulama Microsoft tarafından dünya çapında, etkinlik alanında geliştirilenen detaylı sosyal ağ olarak tanımlandı." diyerek uygulamasını tanıttı. 

Türkiye'de İnternet ve Telefonlar Üzerinden Yapılan 10 Milyon TL'lik Dolandırıcılık Ortaya Çıkarıldı

Microsoft Ücretsiz Windows 10 İçin Bizi Uyarıyor


YORUMLAR