Tek Elle Kullanılabilen Opera Touch Çıktı

Opera touch

Opera’nın yeni mobil tarayıcısı Opera Touch, bugün itibarıyla tanıtıldı. Birçok farklı özellik barındıran yeni tarayıcının tek elle kullanılabileceği söylendi.

Android işletim sistemi için piyasaya sürülen tek elle kullanılabilen Opera Touch, hızlı oluşu ve az donanım kullanmasıyla ön plana çıktı.

Kullanıcıların sorunlarına en atmaktan kaçınmayan Opera, bugüne kadar mobil platformlar için farklı tarayıcılar piyasaya sürmüş ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre tarayıcı tercihinde bulunmalarının önünü açmıştı. Bugün yayınlanan Opera Touch ise büyük ekranlı telefonlarda tek elle kullanım imkânı sunmasıyla ön plana çıktı.

Şimdilik sadece Google Play üzerinden indirilebilen Opera Touch isimli tarayıcının çok hızlı çalıştığının altını çizen şirket, uygulamanın en altına yerleştirdiği tuşla birlikte birçok işlemin sadece tek bir el kullanılarak yapılabileceğini söyledi. Hâlihazırda mobil platformlarda kullanılan birçok internet tarayıcısının tuşlarını ekranın en üstüne konumlandırdığını hatırlatan Opera, yeni tarayıcısıyla birlikte işlevsel tuşları en alta aldıklarını aktardı.

Opera Touch kullanıcılarının yaptıkları aramaları ya da girdikleri internet sitelerini farklı platformlarda bulunan Opera tarayıcılarına gönderebileceklerini belirten şirket, böylece Android üzerinden yapılan bir aramanın masaüstü sürümünde görülebileceğini dile getirdi.